Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Trīs politiskie spēki aicina iedzīvotājus piketā paust nostāju pret elektrības tarifu sadārdzinājumu

Ceturtdien, 7. septembrī, pulksten 11 Rīgā, pie Saeimas galvenās ēkas, Jēkaba ielā 11, trīs politiskie spēki – Vidzemes partija, partija “Platforma 21” un apvienība “Iedzīvotāji” – aicina Latvijas iedzīvotājus, īpaši no lauku reģioniem, uz piketu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka šajā dienā Saeima pēc vasaras atvaļinājuma sanāks uz pirmo sēdi rudens sesijā.

Vidzemes partijas priekšsēdētājs, Valkas novada pašvaldības domes deputāts Vents Armands Krauklis skaidro, ka pikets tiek organizēts, lai paustu savu attieksmi pret sadales sistēmas tarifiem elektrībai, kuri ir pieņemti lielā steigā, nodarot kaitējumu mājsaimniecībām un mazajiem uzņēmējiem.

“Mēs esam pasaulē labākie līdzjutēji sportā. Mēs varam sarīkot visskaistākos dziesmu un deju svētkus. Tajās reizēs mēs esam kopums ar milzu spēku un enerģiju. Kāpēc mēs nevaram būt kopā tad, kad ir jāizlemj svarīgi ekonomiskie jautājumi. Šis ir brīdis, kad daudziem cilvēkiem ir ļoti grūti. Jaunie “Sadales tīklu” pārvades un sadales tarifi ir ne vien netaisnīgi, bet arī ekonomiski absolūti nepamatoti. Latvijas iedzīvotāji saņem vienu no zemākajiem atalgojumiem Eiropas Savienībā. Reālais atalgojuma kritums ir 13,4 procenti. Tas ir otrs sliktākais rādītājs Eiropas Savienībā. Daudziem šis jaunais tarifa kāpums ir no divām līdz divpadsmit reizēm. Tās ir ģimenes, kurām jau tagad ir grūti izdzīvot, ģimenes, kuras ir investējušas zaļajās enerģijās, pārgājušas no gāzes uz elektrības apkuri, uzstādījušas saules paneļus un ņēmušas tam kredītus. Minēšu konkrētu piemēru – trīs bērnu ģimene un paņemts kredīts saules paneļiem. Līdz 1. jūlijam par elektrību katru mēnesi bija jāmaksā 24 eiro, tagad – 68 eiro. Tā nedrīkst būt, šie tarifi ir jāatceļ,” uzskata viens no piketa rīkotājiem V. A. Krauklis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.