Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tēva dienā ugunsdzēsēji glābēji ciemos gaidīs lielus un mazus

Atzīmējot Tēva dienu, svētdien, 10. septembrī, no pulksten 10 līdz 14 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas depo Vienības gatvē 11 pieaugušos un bērnus ciemos gaidīs ugunsdzēsēji glābēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa informē, ka tiem, īpaši jau tēviem kopā ar saviem bērniem, kuri atnāks ciemos, būs iespēja iejusties ugunsdzēsēja glābēja profesijā. Varēs arī iekāpt specializētajā transportlīdzeklī.

Būs arī kopīga uzdevumu veikšana par drošību mājās, skolā un automašīnā.

S. Vējiņa atklāj, ka šāds pasākums Valkā notiek pirmo reizi, bet iepriekšējos gados šādi pasākumi notika citās Latvijas pilsētās.

“Aizvadītajā gadā Tēva dienas pasākumā atsaucība bija liela no tētiem, kuri ieradās kopā ar bērniem. Tas iedvesmoja noorganizēt šādu pasākumu arī Valkā. Mēs ceram, ka atsaucība būs un mēs bērniem varēsim pastāstīt par drošības jautājumiem un par ugunsdzēsēja glābēja profesiju. Ir skolas sākums, un bērni reizēm paliek vieni paši mājās. Akcentēsim lietas, kurām vecākiem jāpievērš lielāka vērība, lai bērni, uzturoties mājvietā, justos drošāk. Protams, ka bērniem visvairāk interesē tehnika un tās aprīkojums. Esam sagatavojuši arī nelielas dāvaniņas, piemēram, jaunākajiem bērniem – stundu sarakstu, uz kura attēlota ugunsdzēsības autocisterna ar aktuālo Eiropas vienoto ārkārtējo notikumu tālruņa numuru 112. Pieredze liecina, ka, viesojoties skolās, bērni nav tik aktīvi un ieinteresēti. Taču, ja viņiem ir iespēja apmeklēt depo, interese un aizrautība ir milzīga. Ja vēl blakus ir lielais un gudrais tētis!” novērojumos dalās S. Vējiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.