Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Testē erudīciju spēlē “Prāta laboratorija”

Erudīcijas spēlē “Prāta laboratorija” Smiltenē uzvarēja vietējā komanda “Kļūdīties ir cilvēcīgi” (vidū). 2. vietā – “Nieki vien” no Palsmanes pamatskolas (pa labi), 3. vietā – “Malēnijas negudrie” no Alūksnes, kas uzvarēja kopvērtējumā. Publicitātes foto

Jau rakstījām par populāro erudīcijas spēli “Prāta laboratorija”, kurā komandas no Alūksnes, Apes un Smiltenes puses sacenšas zināšanās par daudzpusīgām tēmām un vienlaikus ziedo dažādiem labiem darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs vasaras turnīrs noslēdzās ar trešās kārtas spēli Smiltenē, kur “Prāta laboratorija” notika pirmo reizi.

Pie viena ziedo labiem mērķiem 

Piedalījās 11 komandas no Alūksnes novada, Smiltenes, Raunas, Mēriem, Rīgas, Palsmanes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvarēja vietējā, Smiltenes novada komanda “Kļūdīties ir cilvēcīgi”, aiz sevis atstājot iepriekšējo spēļu līderu komandas, informē nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”. 

Par tradīciju kļuvis tas, ka “Prāta laboratorijas” dalībnieki ziedo šī fonda projektu konkursam “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām”.  Smiltenē  notikušajā kārtā nu jau 17. konkursam saziedoti 180 eiro, bet kopumā  šovasar trijās spēlēs – 686 eiro. 

Fonds informē, ka piecu gadu laikā dalībnieki ziedojuši pavisam 12 223,60 eiro, atbalstot vietējo kopienu iniciatīvas. Tādējādi “Prāta laboratorijas” dalībnieki atbalstījuši, piemēram, pūriņus Alūksnes un Apes 2020. gadā dzimušajiem mazuļiem, šujmašīnas iegādi Māl­upes rokdarbnieču klubiņam, Apes un Alūksnes politiski represēto kluba “Sarma” iniciatīvu izvietot goda plāksni Strautiņos, papildinājuši dzīvnieku mājas “Astes un Ūsas” barības  krājumus, iegādājušies pledus un spilvenus  Opekalna baznīcai, pufus Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolai un dzijas un sadzīves priekšmetus Apes senioru klubam “Tandēms”. Apē, Vaidavas dabas takā, pateicoties “Prāta laboratorijas” ziedojumiem, ierīkoti soli un galdi.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Erudīcijas spēli par lielisku veidu, kā savākt ziedojumus konkrētiem mērķiem, atzīst smilteniete Līga Krūmiņa-Krīgere, kura “Prāta laboratorijā” piedalījās pirmo reizi. Paziņa uzaicināja Līgu papildināt komandas “Labs jautājums” sastāvu un startēt Smiltenē notiekošajā turnīra kārtā.

Iespēja uzzināt daudz jauna

Šī bija pirmā “Prāta laboratorijas” spēle pavisam piecām komandām no Smiltenes, Raunas un Bilskas pagasta Mēriem. 2. vietu ieguva  komanda “Nieki vien” no Palsmanes pamatskolas ar četrus gadus ilgu pieredzi šajā spēlē, bet 3. vietu – “Malēnijas negudrie”.
Trīs spēļu kopvērtējumā uzvaru svinēja alūksniešu komanda “Malēnijas negudrie”. 2. vietā –  komanda “Šveices dakšas”, 3. vietā – “Ceturtais piegājiens”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līga Krūmiņa-Krīgere vērtē “Prāta laboratorijas” jautājumus kā diezgan sarežģītus, kas prasa erudīciju dažādās jomās. 

“Tie, kuri šajā spēlē piedalās regulāri, ar laiku uztrenē “muskuļus” un ir uzvarētāju vidū. Mani kā iesācēju vairāk par augstām vietām interesēja paskatīties, kas tā “Prāta laboratorija” tāda ir, ar domu, ka varbūt iepatīkas. Iepatikās. Tas bija jauki pavadīts vakars, kas bagātina  personību. Kad tika nolasītas pareizās atbildes uz jautājumiem, uzzināju daudz interesantu lietu,” stāsta Līga Krūmiņa-Krīgere.

Nodibinājums  “Alūksnes un Apes novada fonds” teic paldies par “Prāta laboratorijas” uzņemšanu Smiltenē un atbalstu Smiltenes novada Kultūras centram un Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.