Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svētku dienā sanāk kopā un papildina āra lasītavas plauktus ar jaunu lasāmvielu

Aizvadītajā ceturtdienā Smiltenes Vecajā parkā radošā, priecīgā, lustīgā, kustīgā un saulainā gaisotnē tika svinēta āra lasītavas viena gada jubileja. Foto: No Smiltenes bibliotēkas arhīva

Āra lasītava Smiltenes Vecajā parkā jau gadu priecē iedzīvotājus ar iespēju mainīties ar grāmatām un žurnāliem, atstāt plauktā izlasītu, bet paņemt lasīšanai sen kārotu iespieddarbu. Ar plašu un aizraujošu programmu aizvadītajā nedēļā tika atzīmēts šis notikums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Āra lasītavas jubileja pulcēja ap 100 bērnu un pieaugušo, kuri izbaudīja īstu svētku gaisotni ar dziesmām, dejām, izkustēšanos mūzikas ritmos, torti, spēlēm un radošām nodarbēm. Uz jubileju priecēt bērnus un pieaugušos bija salidojuši parkā mītošie kukainīši un atlēkusi vardīte. Par lielisku muzikālu noskaņu rūpējās Mājas Muša, kuras lomā iejutās Santa Sāre. Savukārt Mārīte, Sienāzis, Bitīte, Taurenis un Varde rūpējās, lai jubilejas viesiem būtu iespēja radoši darboties un izspēlēt spēles. Mārīte piedāvāja izgatavot vasaras gredzentiņu ar košu bizmārītes actiņu, kopā ar Bitīti varēja izveidot grāmatzīmi bitītes formā, bet Taurenītis kopā ar bērniem darināja rokassprādzīti ar lidojošu tauriņu. Ikviens svētku dalībnieks saņēma bibliotēkas svētku karodziņu “Svinam kopā!”. Valdīja īsta svētku un jubilejas atmosfēra, un saule dāsni apveltīja ar siltumu un gaismu pasākuma “Kukainīt, re, kā saule spīd!” (I. Ziedonis) dalībniekus.

Āra lasītavas svētku dienā iedzīvotāji bija sagādājuši jaunu lasāmvielu gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Āra lasītavas jubileja svētku reizē īpašu uzmanību saņēma paši mazākie – viņiem bija iespēja piedzīvot svētku sajūtu, piedaloties dažādās aktivitātēs, tostarp ar spēlēm un radošām nodarbēm.

“Āra lasītava sniedz iespēju iedzīvotājiem dalīties ar jau izlasītām grāmatām un iemainīt tās pret kādām citām. Aicinām ikvienu piedalīties plaukta satura veidošanā. Lieciet droši plauktā kādu savu grāmatu no personīgās bibliotēkas, kas pašiem vairs nav nepieciešama, un ņemiet no tā sev interesējošu lasāmvielu. Noteikumi ir vienkārši – grāmatām jābūt vien tīrām un kārtīgām,” atgādina Jolanta Zirne, Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes bibliotēka teic paldies ikvienam, kurš piedalījās un kopā svinēja āra lasītavas gada jubilejas svētkus. “Saņēmām daudz neviltoti pozitīvu atsauksmju un pateicību par jubilejas svētku norisi. Priecājamies, ka pasākums tika kupli apmeklēts un izvērtās sirsnīgā gaisotnē. Daudzi iedzīvotāji atzina, ka izmanto āra lasītavas priekšrocības – apsēsties, baudīt sauli, svaigu gaisu un palasīt kādu grāmatu vai žurnālu brīvā dabā. Āra lasītava pastāvēs, priecēs parka apmeklētājus tik ilgi, cik ilgi iedzīvotāji uz šejieni nāks un vērs vaļā grāmatu plauktus,” pārliecināta Inta Mežule, Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja.

Kāds no apmeklētājiem, kurš bija ieradies uz pasākumu, to novērtēja šādiem vārdiem: “Esmu patīkami pārsteigts, ka pie jums Smiltenē norisinās tik kvalitatīvi pasākumi, grāmatas tiek cienītas un plaukta ideja – mainīties ar grāmatām – ir iedzīvināta, cilvēki ar tām dalās, prieks lasīt vairojas!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.