Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svešiniece apzog pensionārus. Aicina cilvēkus neatstāt neaizslēgtus dzīvokļus

Valkā, Rīgas ielā 30A, kādā dzīvoklī ienākusi sveša sieviete un gaitenī no virsjakas kabatas izzagusi 20 eiro. Foto: Inga Karpova

“Pavisam negribu piesaukt vecos laikos, bet tolaik dzīvoju daudzdzīvokļu mājā Stendera ielā 2. Reizēm bija tā, ka pat uz nakti piemirsās aizslēgt dzīvokļa durvis. Bērni bija mazi, skraidīja šurpu turpu. Nevienam pat prātā nenāca kaut ko tādu darīt. Tagad gaišā dienas laikā mājās var ienākt svešiniece un nekaunīgi apzagt,” sašutumā stāsta pensionāre Ludmila Gorbunova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa piekrīt dalīties ar stāstu par to, kādu nepatīkamu un pazemojošu situāciju pagājušonedēļ piedzīvojuši sievietes kaimiņi – pensionāru pāris. Ludmila to dara, lai pasargātu citus cilvēkus, īpaši seniorus, no šādiem nepatīkamiem gadījumiem. Padzīvojušiem cilvēkiem nereti tie var beigties ar veselības sarežģījumiem, liekiem pārdzīvojumiem un zaudētām eiro banknotēm.

“Pie manis bija atnākusi kaimiņiene, lai mani brīdinātu neatstāt kaut uz īsu brīdi neaizslēgtas dzīvokļa durvis. Dzīvojam pirmajā stāvā, un tiešām pa dienu mums durvis nebija aizslēgtas, jo kaimiņi mājās ielaiž kaķus. Taču pēc tā, kas noticis, arī es ne uz brīdi neatstāju neaizslēgtu savu dzīvokli. Pagājušonedēļ pie kaimiņiem dzīvoklī ienākusi sveša sieviete un jautājusi, vai šajā mājā nedzīvojot Brigita. Abi paskaidrojuši, ka tāda te nedzīvojot. Mājas saimnieki tobrīd atradušies virtuvē, bet sieviete – gaitenī. Domājot, ka svešiniece tūlīt dosies prom, saimnieki, neko ļaunu nedomādami, turpinājuši rosīties virtuvē. Kaimiņiene gan sadzirdējusi aizdomīgas skaņas, bet pieļāvusi, ka mājas mīlulis asina nagus pret tapetēm. Nelūgtā viešņa vēl mīņājusies turpat gaitenī, bet tad ātri apgriezusies un pametusi dzīvokli. Pēc īsa brīža dzīvokļa saimniece iedomājusies gaitenī pārbaudīt savas virsjakas kabatas, jo zinājusi, ka pēc iepirkšanās tur bijusi nauda. Atklājās, ka no kabatas ir pazuduši 20 eiro. Iespējams, kādam tā nav liela nauda, bet mums, pensionāriem, arī eiro ir nauda. Kaimiņiene skrēja laukā, bet svešiniece jau bija pazudusi aiz mājas stūra. Cilvēki, esiet uzmanīgi un neļaujiet savās mājās ienākt svešiem cilvēkiem. Pa radio esmu dzirdējusi un televīzijā stāsta, kā tagad mēdz apmuļķot, apkrāpt un apzagt sirmgalvjus. Goda vārds, man pēc kaimiņienes stāstītā neomulīgi kļuva. Joprojām uztraucos, ka tikai neaizmirstu aizslēgt durvis pat tad, kad aizeju uz pagrabu,” bažījas pensionāre.

Uz jautājumu, vai kaimiņi pamanījuši šīs zaglīgās sievietes pazīmes, Ludmila noraidoši groza galvu, sakot, ka kaimiņi īsti šo sievieti nav saskatījuši, jo gaitenī bijusi puskrēsla.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KĀ PASARGĀT SAVU ĪPAŠUMU?

 • Publiski neapspriediet savu īpašumu un finansiālo stāvokli.
 • Nesniegt nevienam informāciju par savā īpašumā ierīkotajiem
 • drošības līdzekļiem.
 • Parūpēties par sava mājokļa drošību pat tad, ja pametat to uz
 • pavisam neilgu laiku – kārtīgi aizslēdziet durvis un aizveriet logus.
 • Uzturēt labas attiecības ar kaimiņiem un pievērst uzmanību
 • pēkšņām izmaiņām jūsu īpašuma apkārtnē un ikdienas ritmā.
 • Redzot aizdomīgas darbības pie kaimiņu īpašumiem, nekavējoties ziņot par tām policijai.
 • Neglabāt viegli pieejamās vietās nozīmīgus dokumentus un vērtslietas.
 • Atcerēties, ka suns var būt ne tikai mājas mīlulis, bet arī uzticams īpašuma sargs.
 • Apsvērt iespēju apdrošināt savu īpašumu, lai nodrošinātu iespēju pēc zādzības aizstāt nozagtās mantas.

Avots: www.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.