Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Strenču slimnīcas speciālisti apmeklē Vīlandes kolēģus

Publicitātes foto.

Pirmdien, 7.novembrī, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) speciālistu komanda apmeklēja Vīlandes rehabilitācijas centru “Rehabikeskus”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimnīcas psihiatre Liene Helēna Konošonoka, stratēģisko vadības procesu vadītāja Alīna Kitnere un kapelāns Andris Reiters iepazinās ar centra speciālistiem un esošo atbalsta personu komandu. Vizītes laikā speciālistiem tika dota iespēja piedalīties grupas apmācību nodarbībā.

Stratēģisko vadības procesu vadītāja Alīna Kitnere: “Atbalsta personu komandu veido cilvēki ar dažādiem psihiska spektra traucējumiem, kuri caur savu pieredzi spēj sniegt strukturētu atbalsta plecu psihiatrijas un narkoloģijas pacientiem viņiem nepieciešamajā brīdī. Atbalsta persona aprūpes modelī atrodas pa vidu starp pacientu un sertificētu speciālistu. Ziemeļvalstis šo praksi ievieš jau vairāk nekā 30 gadu garumā, Igaunija, savukārt, valstiski apstiprinājusi šo programmu, tikai pirms 5 gadiem. Metodes pamatā ir iekļaujošas un drošas kopienas veidošana. Esam pozitīvi iedvesmoti un ieinteresēti sadarboties un veidot kopīgu iniciatīvu ar igauņu kolēģiem, arī pie mums.”

Jau tuvākajā laikā tiks rīkota atkārtota tikšanās, šoreiz tiešsaistē, lai izveidotu projekta komandu un pārrunātu sadarbības mērķus un iespējamās aktivitātes.

Informāciju sagatavoja: Alīna Kitnere, VSIA “Strenču PNS” stratēģisko vadības procesu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.