Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Strenčos svinīgi atklās pārbūvēto tiltu pār Gauju

Foto: lvceli.lv

Ceturtdien, 15. septembrī, plkst. 11.00 svinīgi atklās pārbūvēto Gaujas tiltu pie Strenčiem uz reģionālā autoceļa Smiltene–Strenči (P25) (28,34. km). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalīsies VSIA Latvijas Valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis, SIA 8 CBR valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, SIA Projekts 3 Gaujas tilta projekta vadītājs, projektētājs Ģirts Šķupelis, SIA Būvju profesionālā uzraudzība ceļu būvuzraugs Aigars Leitis, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Valmieras novada Strenču apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Pētersons.  

Remontdarbi uz vēsturiskā tilta pār Gauju sākās 2021. gada vasarā, to laikā tiltam izbūvēti divi jauni dzelzsbetona laidumi agrāko tērauda siju laidumu vietā, atjaunotas tilta dzelzsbetona konstrukcijas, kā arī pārbūvēts ceļa segums ap 700 m posmā pie tilta. Visas tilta konstrukcijas tagad ir no monolīta dzelzsbetona un 100 m garais tilts ir ieguvis vienotu arhitektonisko veidolu. Pēc pārbūves tiltu visā garumā klāj vēsturiskais bruģakmens, kas tika demontēts no tilta klāja, kā arī atrasts zem ceļa seguma pie tilta. Tilts uzbūvēts 1909. gadā un ir viens no vecākajiem daudzlaidumu dzelzsbetona tiltiem Baltijas valstīs.

Darbus veica SIA 8 CBR, būvuzraudzību – SIA Būvju profesionālā uzraudzība būvuzraugs, bet projekta autors ir SIA Projekts 3.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa                 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.