Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Strauji virzās Valkas un Valgas kopējās atpūtas zonas atjaunošana

Valkā, Semināra ielas pašā galā, kur beidzas Latvija un sākas Igaunija, jau kādu laiku čakli rosās SIA “Limbažu ceļi” strādnieki un tehnika. Latvijas pusē – pašā pierobežā gar Varžupīti – tiek sakārtota teritorija līdz pat Pedeles Dabas takai, kas organiski iekļausies kopīgajā dvīņu pilsētu centra teritorijā. Foto: Inga Karpova

“Ziemeļlatvija” jau ir vēstījusi, ka Valkas un Valgas pašvaldība īsteno kopīgu projektu  “Valgas – Valkas dvīņu pilsētu kopējās atpūtas zonas atjaunošana un attīstīšana”. Tas tiek īstenots INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta vadošais partneris ir Valgas pašvaldība, savukārt Valkas novada pašvaldība ir projekta partneris. Šis abu dvīņu pilsētu kopīgais projekts jāīsteno līdz šīgada 31. decembrim.

   Aizvadītajā piektdienā “Ziemeļlatvija” devās lūkot, kā norit vērienīgie būvdarbi. Pašlaik jaudīga tehnika un arī strādnieki rosās Semināra ielas pašā galā, kur tiek līdz nepazīšanai pārvērsta Varž­upītes apkārtne un arī pati nelielā upīte vairs neatgādina aizaugušu grāvi. Vērienīgi būvdarbi norit arī Pedeles Dabas takas teritorijā Putras kalna apkaimē, kur ar ekskavatoriem notiek rakšanas darbi. Abos Pedeles krastos nekur vairs neredz jau savu laiku nokalpojušās dēļu laipas. To vietā būs mūsdienīgi nobruģēti pastaigu celiņi.

Semināra ielā sastaptais SIA “Limbažu ceļi” brigādes darbu vadītājs Jānis Lavrenovs stāsta, ka strādnieki ir ielikuši jaunu mūsdienu prasībām atbilstošu caurteku, lai lietus un atkušņa laikā uz ielas neveidotos neizbrienamas un neizbraucamas peļķes, kā tas bijis visus šos iepriekšējos gadus. Būvnieki ir ar īpašu segumu nostiprinājuši Varžupītes krastus, no drazām iztīrījuši upītes gultni. Darbu vadītājs stāsta, ka no upītes izcelti salīdzinoši daudz sadzīves atkritumu, taču upīte ir dzīva – tur mitinās zivis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Negribas jau lamāties, bet nesaprotu, kas tiem cilvēkiem darās galvās. Vairāk uz Raiņa ielas pusi Varžupītes krastos klājām īpašu materiālu. Diemžēl par vēlu pamanīju, ka, stāvot uz Raiņa ielas tiltiņa, kāds upītē no maisa izbēra tukšās pudeles. Biju par tālu, bet, ja noķertu, tad viņš dabūtu trūkties,” dusmojas J. Lavrenovs.

SIA “Limbažu ceļi” darbu vadītājs Jānis Lavrenovs skaidro, kā nostiprināti robežupītes krasti, kā arī atzīst, ka šis uzņēmumam nebūt nav vieglākais projekts, kas šogad īstenojams. Foto: Inga Karpova

Pēc Varžupītes krastu nostiprināšanas jau tuvākajā laikā sekos krastu apzaļumošanas darbi. Darbu vadītājs atzīst, ka, lai arī šis projekts ir sarežģīts un prasa neierastus risinājumus, tomēr ir interesanti strādāt uz pašas Latvijas un Igaunijas robežas. Šis limbažniekiem nav šovasar vienīgais svarīgais būvobjekts. Būvnieki veic arī sporta stadiona pārbūvi Limbažos.  Būvdarbu pabeigšanas termiņš nolikts uz novembra beigām. J. Lavrenovs cer, ka tas tiks ievērots, jo arī Valkas novada pašvaldības atbildīgās amatpersonas rūpīgi seko līdzi notiekošajiem būvdarbiem. Proti, ik pēc divām nedēļām pašvaldības darbinieki kopā ar būvniekiem izstaigā visu teritoriju, kur notiek darbi, apspriežot tā brīža problēmas un, ja nepieciešams, izskatot labākos risinājumus.

Šī projekta vadītājs ir novada pašvaldības Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Toms Simtiņš. Viņš “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka šobrīd nav bažu par darbu iekavēšanos un pabeigšanu termiņā, jo būvnieki ir uzticami partneri, kas Valkas pilsētā strādājuši vairākkārt. Pašlaik notiek visi nepieciešamie zemes rakšanas un komunikāciju ierīkošanas darbi. Pašvaldības amatpersona stāsta, ka Varžupītes krastos būs dažādi apstādījumi, kas veidos sakoptu pilsētvidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī projekta attiecināmās izmaksas abām pašvaldībām kopā ir 3061 138,06 eiro, ERAF kopējais līdzfinansējums ir 787 216,73 eiro. Valkas novada pašvaldības kopējais projekta budžets ir 2598 068,16 eiro, tajā skaitā ERAF līdzfinansējums ir 393 607,32 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums – 2204 460,84 eiro. Lai pašvaldība līdzfinansētu šo apjomīgo projektu, bija nepieciešama pašvaldības deputātu piekrišana.

GALERIJA: Strauji uz priekšu virzās Valkas un Valgas kopējās atpūtas zonas atjaunošanas darbi

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.