Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Spilgta debija Valkas pilsētas teātra jauniestudējumā

Sevi spilgti un pārliecinoši uz pilsētas kultūras nama kamerzāles skatuves pieteikusi Valkas pilsētas teātra aktrise Skaidrīte Bondare, mono izrādē “Mana mīļā meitene” atveidojot vientuļu sievieti gados. Lugas autors – krievu dramaturgs Nikolajs Koļada. Foto: Inga Karpova

Pirmdien, 1. augustā, Valkas pilsētas teātris ar pirmizrādi “Mana mīļā meitene” atklāja 14. Starptautisko laikmetīgā teātra festivālu “Tālvils”. Taču “Ziemeļlatvijai” bija iespēja šo jauniestudējumu noskatīties jau aizvadītajā piektdienā slēgtajā pirmizrādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenās lomas atveidotājai Skaidrītei Bondarei, kura izrādē runā savā dzimtajā – latgaliešu valodā, šī izrāde ir debija Valkas pilsētas teātrī. Līdz šim viņa aktīvi darbojās Valkas pagasta Saieta nama “Lugažu muiža” amatierteātrī “Rūdis”.

Teātra režisors Ai­vars Ikšelis ar krievu aktiera, režisora, rakstnieka un dramaturga Nikolaja Koļadas atļauju lugu pārtulkoja no krievu uz latviešu valodu un galvenās varones lomā nolēma uzrunāt savu bijušo kolēģi no Valkas mākslas skolas S. Bondari. Uz jautājumu, kāpēc izrāde tiek spēlēta latgaliešu valodā, režisors atklāj amizantu notikumu. Kādā no pirmajiem mēģinājumiem Skaidrīte neesot varējusi izrunāt vārdu “sargeņģelis” un to pateikusi latgaliski. Režisora ausij tas izklausījies tik tīkami, tāpēc abi lugu no latviešu valodas pārtulkojuši latgaliski.

Šis lēmums ir bijis veiksmīgs, jo galvenajai lomas atveidotājai tas dod papildu iedvesmu un spārnus atveidot dāmu gados, kurai iepriekšējā dienā nomirusi vienīgā draudzene. Bērnu viņai nav, vīrs jau sen citā saulē, taču abas kaimiņienes vienoja apbrīna, pielūgsme un vēlme atdarināt ungāru izcelsmes vācu aktrisi, dejotāju un dziedātāju Mariku Reki no jaunības dienu filmas “Mana sapņu meitene”. Protams, abas bijušas izcilas sāncenses ne tikai sava elka pielūgsmē, bet visās dzīves jomās. Turklāt abas bija norunājušas, ka tā, kura pirmā nomirs, otrai piezvanīs un pastāstīs, vai viņsaulē ir kioski un veikali, un pats galvenais – vai satikts Dievs. Taču izrādes izskaņā galvenā varone atzīstas, ka ir gluži viena un ļoti, ļoti vientuļa, nevienam nevajadzīga, veca sieva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenajai varonei interesantu skatuves tērpu un cepuri darinājusi vietējā modes māksliniece Lilita Ikale no Zvārtavas pagasta.

GALERIJA: Valkas pilsētas teātra izrāde “Mana sapņu meitene”  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.