Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Šogad pieaudzis reģistrēto laulību skaits

Foto: freepik.com

Pēc laulību skaita krituma 2020. gadā šogad vērojams kāpums – līdz septembrim reģistrētas 9 457 laulības, un, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, tas ir par 763 laulībām jeb 8,8 % vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati. Tomēr nav sasniegts pirmspandēmijas rādītājs, kas bija virs 10 000 laulību deviņos mēnešos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gada deviņos mēnešos mirušo par 17 % vairāk

Šogad līdz septembrim Latvijā reģistrēti 24 103 mirušie, kas ir par 3,5 tūkstošiem jeb 17 % vairāk nekā pagājušā gada deviņos mēnešos. Covid-19 pandēmija izraisīja mirstības pieaugumu, un šogad mirušo skaits katru mēnesi pārsniedza pagājušā gada attiecīgo mēnešu rādītājus.

Lielākais mirušo skaits bija pagājušā gada nogalē un šī gada sākumā, kā arī pēdējās nedēļās mirušo skaits strauji pieaug. Lai arī vērojams mirušo skaita pieaugums gandrīz visās vecuma grupās, to skaits vecumā 60 gadi un vairāk šogad ir par 20 % lielāks nekā pagājušā gada 1.-42. nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Inforgrafika: Centrālās statistikas pārvaldes komunikācijas daļa

Mirstības dēļ straujāk samazinās iedzīvotāju skaits

Joprojām samazinās arī jaundzimušo skaits – 2021. gada deviņos mēnešos reģistrēti 13 072 dzimušie, kas ir par 474 jeb 3,5 % mazāk nekā 2020. gada attiecīgajā periodā.

Mirstība būtiski ietekmē iedzīvotāju dabisko pieaugumu. 2021. gada pirmajos deviņos mēnešos iedzīvotāju skaits valstī, mirušo skaitam pārsniedzot dzimušo skaitu, samazinājās par 11 tūkstošiem cilvēku, un tas ir gandrīz tāds pats samazinājums kā pagājušajā gadā kopumā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mirušie – provizoriskais mirušo skaits attiecīgajā mēnesī. Apkopojot gada statistiku, dati tiek precizēti, mirušo skaitā iekļaujot attiecīgajā mēnesī mirušās personas, kas reģistrētas kā mirušas pēc valstī noteiktā reģistrācijas laika (6 darbadienas), kā arī personas, kas ir bijušas iepriekšējā gada Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, bet mirušas, īslaicīgi uzturoties ārzemēs.

Dzīvi dzimušie – provizoriskais dzīvi dzimušo skaits attiecīgajā mēnesī. Apkopojot gada statistiku, dati tiek precizēti, dzimušo skaitā iekļaujot attiecīgajā mēnesī dzimušos bērnus, kas reģistrēti pēc valstī noteiktā jaundzimušā reģistrācijas laika (viens mēnesis pēc dzimšanas), un bērnus, kuri dzimuši ārpus Latvijas tām mātēm, kuras attiecīgajā gadā bijušas Latvijas pastāvīgās iedzīvotājas. Savukārt izslēdz no kopskaita bērnus, kuru vecāki nav Latvijas valsts piederīgie un nevienam no vecākiem kā pastāvīgā dzīvesvieta nav norādīta Latvija.

Informāciju sagatavoja: Centrālās statistikas pārvaldes komunikācijas daļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.