Smiltenieši turpina dalību Latvijas kausā

Uzvaru spraigā “Atbildīgas spēles Latvijas kausa” izcīņas otrā posma pirmās kārtas spēlē izcīnījuši FK “Smiltene/BJSS” futbolisti, kas pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pārspēja “Mārupes SC”, tādējādi kvalificējoties nākamajai kārtai.

Spēle sākās saspringti, abu komandu spēlētājiem pirmajās 22 minūtēs kopumā sapelnot trīs dzeltenās kartītes. Pēc aizvadītas pusstundas smilteniešiem divu minūšu laikā izdevās izvirzīties vadībā ar 2:0 – vispirms 31.minūtē vārtus guva Edgars Jansons, bet vēl pēc minūtes izcēlās Rimants Ulmis. Līdz puslaika pārtraukumam laukuma saimniekiem izdevās rezultāta starpību samazināt līdz -1.

Otrajā puslaikā, spēles 51.minūtē, smiltenieši atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad precīzs bija Renārs Eberhards, tomēr jau pēc divām minūtēm “Mārupes SC” atkal samazināja rezultāta starpību līdz vienu vārtu deficītam.

Izglābties no zaudējuma laukuma saimniekiem izdevās spēles pamatlaika ceturtajā kompensācijas minūtē, panākot 3:3.

Spēles divos papildlaikos nevienai no komandām izraut uzvaru neizdevās, kamēr minūti pirms otrā papildlaika beigām smiltenieši palika mazākumā, kad otro dzelteno kartīti saņēma Reinholds Klots, kuram līdz ar to laukums bija jāpamet.

Neizšķirts pēc 120 spēles minūtēm nozīmēja to, ka uzvarētāju noteikšanai būs nepieciešams aizvadīt pēcspēles 11 metru sitienu sēriju.

FK “Smiltene/BJSS” realizēja visus piecus savus sitienus, pretinieku vārtsargu pārspēja Elmārs Sietinsons, Klāvs Grosbergs, Madis Oskars Miķelsons, Kārlis Ozols un Renārs Eberhards, kamēr laukuma saimnieki vienu sitienu nerealizēja.

Līdz ar to, uzvarot “Atbildīgas spēles Latvijas kausa” izcīņas otrā posma pirmās kārtas spēlē, Smiltenes futbolisti kvalificējušies otrā posma astotdaļfinālam. Pērn šajā kārtā smiltenieši ar 2:0 pārspēja JFC “Jelgava”, pēc kā TOP16 astotdaļfinālā tikās ar virslīgas komandu FK “Liepāja”, kam savā laukumā piekāpās ar 0:3.

Nākamo spēli FK “Smiltene/BJSS” aizvadīs svētdien, 19.jūnijā, kad savā laukumā “Optibet Nākotnes līgas” spēlē tiksies ar “Grobiņas SC/LFS”. Spēles sākums pulksten 16:00.