Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskolas bioloģijas skolotājai pasniedz balvu par mūža ieguldījumu

Smiltenes vidusskolas bioloģijas skolotājas Annas Lavrinovičas ilggadējais darbs ir novērtēts ar augstu apbalvojumu, ko skolotāja nesen saņēma svinīgā pasākumā Rīgā. Foto: Ilze Vergina

Janvāra nogalē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 26 Latvijas izciliem pedagogiem, viņu vidū Smiltenes vidusskolas bioloģijas skolotājai Annai Lavrinovičai, pasniegta Draudzīgā aicinājuma fonda balva “Par mūža ieguldījumu izglītībā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo  balvu piešķir par ilglaicīgu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu izglītībā. 

Pienāktos visiem ilggadējiem skolotājiem

Smiltenes vidusskola Annai Lavrinovičai ir pirmā un vienīgā darbavieta, kur viņa mācījusi bioloģiju 45 gadus, tagad ir pelnītā atpūtā, bet joprojām neliedz skolai savu padomu un zināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šāds apbalvojums iesākās šogad pirmo reizi, un es tiku nominēta 26 pedagogu vidū no visas Latvijas. Šo nomināciju, manuprāt, pienāktos saņemt visiem skolotājiem, kuri godprātīgi visu darba mūžu nostrādājuši savā profesijā, mācot bērnus,” sarunā ar “Ziemeļlatviju” viedokli pauž Anna Lavrinoviča.

Draudzīgā aicinājuma fonda balvas saņemšanai skolotāju izvirzīja Smiltenes vidusskola, novērtējot viņas lielo devumu skolēnu izaugsmē.

Annas Lavrinovičas audzēkņi godam pārstāvējuši savu skolu bioloģijas olimpiādes valsts un pasaules mērogā, mājās pārvedot gan medaļas, gan Atzinības rakstus.  Atceroties savu skolotāju,   bijušie audzēkņi uzteic arī viņas sirsnību, humoru un prasmi ieinteresēt par savu mācību priekšmetu, jo interesanti pasniegtais bioloģijas mācību vielas skaidrojums vismaz fragmentāri palicis atmiņā pat pēc vairākiem gadu desmitiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir jāmīl bērni un dzīve

Skolotāja Anna Lavrinoviča balvu “Par mūža ieguldījumu izglītībā” nopelnījusi godam, atzīst  Smiltenes vidusskolas bijusī direktore, tagad 14. Saeimas deputāte Ilze Vergina. Viņa un Smiltenes vidusskolas direktores pienākumu izpildītāja Valda Cirīte arī bija klāt apbalvojuma pasniegšanas ceremonijā, lai sveiktu skolotāju.

“Annu Lavrinoviču raksturo idejas, vitalitāte, augstas zināšanas un liela, liela skolēnu mīlestība. Piekrītu, ka skolotājam jāmīl bērni un dzīve. Tā rodas emocionālā saikne, kuru varam redzēt, – gan skolotājas pirmie skolēni, gan tie, kuri mācās šobrīd, ar aizrautību un lepnumu runā par Annu Lavrinoviču gan saistībā ar gūtajām augstajām zināšanām, gan kopīgajām ekskursijām. Un vēl pavisam nesen aerobikas festivālā skolotāja bija kopā ar savu audzināmo klasi,” stāsta Ilze Vergina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes vidusskolas kolektīvs no sirds priecājas, ka skolotāja Anna Lavrinoviča joprojām turpina savā bagātajā pieredzē dalīties ar vidusskolas skolēniem, un pateicas viņai par Smiltenes vidusskolas skolēnu izaugsmei dāvātajiem mūža gadiem.

Annas Lavrinovičas dzimtā puse ir Latgale, bet, kad viņa 1978. gadā pēc augstskolas pirmoreiz atbrauca uz Smiltenes vidusskolu un ieraudzīja tās bērzu birzi, bijusi sajūta, ka nonākusi īstajā vietā.

Skolotāja joprojām ar lielu pateicību atceras Smiltenes vidusskolas ilggadējo bioloģijas skolotāju Rūtu Būmani, kura viņai pirmajos darba gados ļoti palīdzējusi un ievadījusi darbā.

“Un paldies visiem kolēģiem par sadarbību!” pateicas Anna Lavrinoviča.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.