Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskolai būs jauna direktore

No šī gada 1. augusta Smiltenes vidusskolas direktore būs trikātiete Inguna Kondratjeva. Viņas kandidatūru Smiltenes novada pašvaldība izvēlējās atklātā konkursā uz vakanto amatu. Foto: Smiltenes novada pašvaldība

Sākot no šī gada 1. augusta, Smiltenes vidusskolai būs jauna, konkursa kārtībā izraudzīta direktore. Otrdien, 13. jūnijā, Smiltenes novada domes ārkārtas sēdē deputāti ar balsu vairākumu nolēma iecelt Smiltenes vidusskolas direktores amatā Ingunu Kondratjevu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ingunai Kondratjevai, pagaidām vēl Valmieras novada Trikātas pamatskolas direktorei, tā savā ziņā būs atgriešanās bijušajā darba vietā, ņemot vērā to, ka tagadējā Smiltenes vidusskola 2016. gadā tika izveidota, apvienojot Smiltenes ģimnāziju, Smiltenes Centra vidusskolu un Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolu.

Redzējums par skolas attīstību sakrīt ar pašvaldības domām

Smiltenes ģimnāzijā Inguna Kondratjeva 18 gadus strādāja par matemātikas skolotāju un astoņus gadus bija direktora vietniece metodiskajā darbā. 2016. gadā, kad Smiltenē notika skolu reorganizācija, viņa mainīja darba vietu, vienu mācību gadu viņa strādāja par matemātikas skolotāju Valmieras Valsts ģimnāzijā, bet  pēdējos sešus gadus ir Trikātas pamatskolas direktore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka Smiltenes vidusskolas direktores/-a amats kļuva vakants no šī gada 20. janvāra,  kad Smiltenes novada pašvaldības deputāti nolēma no Smiltenes vidusskolas direktores amata atbrīvot Ilzi Verginu (“Jaunā Vienotība”), ņemot vērā, ka no 2022. gada 15. decembra viņa sākusi pildīt 14. Saeimas deputātes pienākumus (Ilze Vergina Saeimā ieņēma Krišjāņa Kariņa vietu, Kariņam sākot pildīt Ministru prezidenta pienākumus).

Uz Smiltenes vidusskolas direktora/-es amata vakanci Smiltenes novada pašvaldība izsludināja atklātu konkursu un ar deputātu lēmumu  iecēla Smiltenes vidusskolas direktores vietnieci Valdu Cirīti par skolas direktores pienākumu pildītāju līdz brīdim, kamēr būs noslēdzies konkurss uz Smiltenes vidusskolas direktora/-es amatu un  darbu sāks jaunais skolas direktors/-e.

Pašvaldības izsludinātajā konkursā noteiktajā termiņā no 14. aprīļa līdz 7. maijam uz Smiltenes vidusskolas direktora/-es amata vakanci pieteicās četri pretendenti, “Ziemeļlatviju” informē Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa komisija pirmajā kārta vērtēja saņemtos pieteikumus saskaņā ar nolikumā noteiktajām prasībām – izglītību, valodas prasmes, darba pieredzi izglītības jomā un vadībā, izpratni par pašvaldības un skolu darba organizāciju, finanšu vadības jautājumiem, reputāciju un citas prasmes. Otrajā kārtā  kandidātiem bija jāsagatavo stratēģiskais redzējums par Smiltenes vidusskolas attīstības iespējām turpmākajos trijos gados, pēc tam komisijas vērtējumā divi labākie pretendenti tika uzaicināti uz pārrunām.

Izvērtējot konkursa rezultātus, komisija pieņēma lēmumu ieteikt Smiltenes novada pašvaldības domei Smiltenes vidusskolas direktora amatā iecelt Ingunu Kondratjevu.

“Viņas izpratne par direktora amata pienākumiem ir ļoti laba. Viņas redzējums par skolas tālāko attīstību arī saskanēja ar komisijas redzējumu par vidusskolas ciešāku sadarbību ar visām novada skolām un par cīņu par savu vietu  reģionā, ne tikai novadā. Sarunas bija diezgan ilgas, ar daudziem jautājumiem, lai komisija var pārliecināties par mērķu sakritību,” piebilst Andris Lapiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārkārtas domes sēdē no 15 deputātiem piedalījās 13. No viņiem 10 deputāti balsoja par Ingunas Kondratjevas iecelšanu Smiltenes vidusskolas direktores amatā. Balsojumā atturējās trīs deputāti – Astrīda Harju un Iluta Apine (abas deputātes ievēlētas no” Jaunās Vienotības” saraksta) un Māris Zālītis (“Latvijas Attīstībai”).

Smiltenes vidusskola ir viena no lielākajām izglītības iestādēm Vidzemē – 2022./2023. mācību gadā skolā mācījās 1040 skolēni, tai skaitā 130 bērni pirmsskolas grupās. Foto: Sandra Pētersone

Kolektīvu vēlas redzēt kā savas skolas patriotus

Inguna Kondratjeva ir trikātiete. Ieguvusi dabaszinātņu bakalaura un maģistra grādu matemātikā Latvijas Universitātē, vidusskolas matemātikas un pamatskolas fizikas skolotāja kvalifikāciju.  Viņai ir starptautiska pieredze projektu vadīšanā un īstenošanā, uzrakstītas vairākas publikācijas un atbalsta materiāli matemātikā pedagogiem un skolēniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes vidusskolas direktores pienākumus Inguna Kondratjeva sāks pildīt tikai no 1. augusta, lai noteiktajā kārtībā varētu izbeigt darba attiecības ar Trikātas pamatskolu.

Nākamajā dienā pēc domes sēdes “Ziemeļlatvija” uzaicināja Ingunu Kondratjevu uz interviju,  vispirms vaicājot, cik ilgu apdomāšanās laiku prasīja lēmums pieteikties Smiltenes novada pašvaldības izsludinātajā konkursā uz Smiltenes vidusskolas direktores amatu.

Inguna Kondratjeva: – Lēmumu pieņēmu pēdējā brīdī. Ilgi domāju, ņemot vērā Trikātas pamatskolā iekoptās tradīcijas un veiksmīgo komunikāciju un sadarbību gan ar kolēģiem, gan ar skolēniem un viņu vecākiem. Tas ir tas, kas vēl šobrīd sirsniņā sāp, jo komanda Trikātas pamatskolā ir izveidota ļoti laba. Taču būs jau septiņi gadi šajā skolā, un ir vajadzīgs pieņemt jaunus izaicinājumus. Tad arī parādījās sludinājums (par Smiltenes vidusskolas direktora vakanci – redakcijas piezīme). Par Smilteni man ir daudz pozitīvu atmiņu, arī Smiltenes ģimnāzijā man bija ļoti laba sadarbība gan ar kolēģiem, gan ar skolēniem un viņu vecākiem, un tā nu  pēdējā brīdī pieņēmu lēmumu, ka tomēr mēģināšu startēt un atgriezties Smiltenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Vai ir jau konkrēti mērķi, ar ko sākt, pārņemot Smiltenes vidusskolas vadību?

– Skolai ir ļoti labas ievirzes. Arī vidusskolas posmā, paskatoties uz piedāvātajām programmām, viss ir kārtībā. Pirmā lieta, ko es šobrīd redzu un uz ko vajadzētu strādāt, lai nodrošinātu kvalitatīvu, mūsdienīgu izglītību un arī balstītos uz augstākiem sasniegumiem, ir tas, ka noteikti jāstrādā pie STEM priekšmetiem (STEM ir dabas zinātņu un tehnoloģiju tēmas – redakcijas piezīme). Tas nozīmē, ka ir jāmeklē iespējas sadarbībai ar augstskolām. Savulaik Smiltenes ģimnāzijā mums bija sadarbība ar LU Neklātienes matemātikas skolu, piesaistījām visus novada matemātikas skolotājus un skolēnus, vadījām nodarbības. To var stiprināt. Zinu, ka vidusskolai jau ir ļoti laba sadarbība ar Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolu. Tikpat labi mēs noteikti varam domāt par sadarbību saistībā ar medicīnas jomu. Mana vēlme katrā ziņā ir stiprināt dabas zinību jomu, skatīt iespējas 7.–9. klašu posmā un noteikti veicināt Smiltenes vidusskolas pozitīvu sadarbību ar visām novada skolām gan vadības komandu jomā, gan mācību priekšmetu jomā. Un tad ir iespēja, ka skolēni neaiziet uz citu novadu skolām, bet paliek Smiltenes vidusskolā un varbūt arī no Smiltenes novada skolām nāk uz Smiltenes vidusskolu.

– Zinu skolēnus, kuriem jūs savulaik Smiltenes ģimnāzijā mācījāt matemātiku un kuri joprojām augstu vērtē jūsu dotās zināšanas. Vai ir doma papildu Smiltenes vidusskolas direktores pienākumiem mācīt arī matemātiku?

– Man šobrīd uz to ir grūti atbildēt. Ir plānota tikšanās ar skolas vadības komandu, un tad jautāšu arī par pedagogiem, bet dotajā brīdī nav informācijas, ka skolā  trūktu kāda pedagoga. Septiņas stundas direktors mācīt var, bet vismaz pirmajā mācību gadā vēl skatīšos, lai saprastu, kas un kā. Taču jebkurā gadījumā noteikti ir jāskatās uz pedagogu kolektīvu, jo ir nepieciešams veidot tādu komandu, kurā ir pedagogi līderi. Tas ir svarīgi. Sākot strādāt Trikātas pamatskolā, mans galvenais uzstādījums visiem skolotājiem bija būt savas skolas, savas darba vietas patriotiem. Tas nozīmē par skolu runāt un stāstīt tikai labu un visiem kolēģiem iet vienā nospraustajā virzienā. Un tad, ja šāda komanda virzās uz nosprausto mērķi, to jūt arī apkārtējie. Trikātā man ir izdevies to izdarīt, un no gada uz gadu skolēnu skaits skolā pieaug. Pirms sešiem gadiem bija 65 skolēni, tagad ir 103.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.