Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskolā aizvadīts labo darbu mēnesis

Foto: No personīgā arhīva

Decembris Smiltenes vidusskolā bija labo darbu mēnesis. Jauniešu pašpārvaldes rosināti, skolēni palīdzēja sirmgalvjiem, sagādāja prieku Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas sociālās aprūpes rehabilitācijas nodaļas iemītniekiem. Vairākas klases aizveda vērtīgas dāvanas dzīvnieku patversmēm. Skolēni, kuru vecākiem pieder mežs, dāvināja eglītes cilvēkiem, kuri tās paši sarūpēt nespēja. No sirds uz sirdi aizceļoja daudz brīnišķīgu, skolēnu pašu gatavotu apsveikumu, kas ik pa laikam parādījās arī pateicīgo saņēmēju sociālo tīklu profilos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

8.b klases skolēni kopā ar audzinātāju Ingunu Rulli ziedoja naudiņu barības iegādei bez mājām un saimnieka gādības palikušajiem kaķiem un suņiem Valmieras dzīvnieku patversmē. Klases pārstāvji arī viesojās patversmē, lai kaut uz īsu brīdi uzdāvinātu mīļumu sunīšiem un kaķīšiem, kas joprojām gaida, ka atvērsies durvis un pa tām ienāks viņu īstais cilvēks.

Skolēni no 7.c un 9.d klases labo darbu veikšanai apvienojās. Rezultātā SIA “Sarkanais Krusts” ilgstošās sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļas pacienti pirms svētkiem saņēma sirdi sildošas dāvaniņas – Latvijas ziedu tējas un medu. Jauniešus viņu labajos nodomos atbalstīja audzinātājas Tatjana Vovere un Signe Veigule. Sirsnīgs saldumu sveiciens pie senioriem aizceļoja arī no 10.klases skolēniem un viņu audzinātājām Ilmas Reimanes un Ivetas Šmulānes.

8.a klase skolēni un viņu audzinātāja Monta Konstante ir lieli TV raidījuma “Ķepa uz sirds” skatītāji. Skolēnus īpaši uzrunājis aicinājums palīdzēt Latvijas lielākās dzīvnieku patversmes “Ulubele” iemītniekiem. Jaunieši ziedoja dažādas lietas dzīvnieku labsajūtas uzlabošanai, kas viņiem palīdzēs pārvarēt šo auksto ziemu. “Uzskatām, ka labdarība ir veids, kā palīdzēt tiem, kuriem to visvairāk vajag un kuri paši nevar par sevi parūpēties, ” saka skolotāja Monta Konstatnte. “Šobrīd patversmē mitinās vairāk nekā 500 dzīvnieku, kuri ļoti gaida savus īstos saimniekus. Skolēni “Ulubelē” iepazinās ar patversmes ikdienu. Vairākus ieinteresēja brīvprātīgo apmācība. Jaunieši aicina arī citus būt atsaucīgiem un palīdzēt “Ulubelē” nonākušajiem suņiem un kaķiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5.a klases skolēni svētkos iepriecināja sev mīļus cilvēkus ar pašu gatavotiem apsveikumiem. Kādam tas bija tuvs kaimiņš, kādam – radinieks, ar kuru kādu laiku nav sazinājies. Audzinātāja Regīna Melzoba savus skolēnus rosināja būt ar redzīgu sirdi. “Pasaulē prieka un labestības būtu daudz vairāk, ja ikviens arī ikdienā, tepat tuvumā pamanītu tos, kuriem nepieciešams labs vārds,” pārliecināta skolotāja. Pavasarī visa klase dosies uz Alūksni, lai iepriecinātu dzīvnieku patversmes “Astes un ūsas” iemītniekus. Taču pirms svētkiem neapciemoti nepalika arī “Astes un ūsas” iemītnieki. Pie viņiem ar mīlestības pilnu sirdi devās 9. a klases kolektīva pārstāvji. To, cik daudz dzīvniekiem nozīmē kaut saskarsme vienas pastaigas garumā, var redzēt rakstam pievienotajās fotogrāfijās. Kopā ar skolēniem viņu labajos nodomos bija audzinātāja Aiga Sorokina.

6.b klases skolēni cepa piparkūkas un gatavoja apsveikumus skolotājiem, kas strādā skolas ēkā Dārza ielā 17. Labajās iecerēs viņus atbalstīja audzinātāja Ilma Sīmane.

9.c klase iepriecināja skolas tehniskos darbiniekus, kuri cīnījās ar dāsno ziemas bagātību, un palīdzēja viņiem tīrīt pie skolas sniegu. Jauniešus labajos darbos atbalstīja skolotāja Ārija Veitmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“6.d klases skolēni, domājot par to, ko labu varētu paveikt, bija vienisprātis – gribas izdomāt ko oriģinālu. Rolands ierosināja, ka varētu saziedot pansionāta iemītniekiem dziju. Viņiem tur ir savs adītāju klubiņš,” stāsta skolotāja Jeļena Dombrovska. “Klāt nopirkām saldumu paciņas, Amanda uzzīmēja apsveikuma kartiņas.”

9.b klases skolēnu sirds darbs – svētku eglītes tiem, kuri paši dažādu iemeslu dēļ to sev nevar sagādāt. Minētās dāvanas ziedoja skolēni, kuru dzimtas īpašumos aug Ziemassvētku kociņi. Kopā ar eglītēm saņēmēju rokās nonāca arī skolēnu apsveikumi ar laba vēlējumiem. Viena no viņām – pensionētā Smiltenes vidusskolas logopēde Mirdza Pīterniece. “Bija divkāršs prieks – sagādāt priecīgus brīžus savas skolas skolotājiem, atgādinot, cik mums viņi ir nozīmīgi joprojām.”

Skolotājas Līgas Kaupes 8.c klases skolēnu labais darbs – Blomes feldšerpunktā nogādātās dāvaniņas pirmsskolas vecuma bērniņiem.  8.c klases skolēni ir arī autori daudzām apsveikumu kartiņām, ko vecāki 20.decembra vakarā, atnākot uz izgaismoto skolu, varēja samainīt pret savas ģimenes laba vēlējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5.b klasei un labo darbu mēnesis izvērtās īstā labās prakses piemērā. Sirds darbu veikšanā ļoti čakli iesaistījās arī vecāki. “Sadarbībā ar sociālo dienestu tika apzināti pieci vientuļi cilvēki,” stāsta skolotāja Solvita Posse. “Kādam siltumnīcā tika uzrakta zeme, citam – atnesta Ziemassvētku eglīte, apgriezti pērnie avenāji, saskaldīta un sanesta šķūnī malka. Seniori tika pie siltām vilnas zeķītēm, lāceņu tējas, dzērvenēm pūdercukurā, jaunām, dāvinātāju šūtām auduma iepirkumu somām, bērnu gatavotiem mafiniem, piparkūkām un citiem kārumiem.”

“Tikai tādam darbam ir vērtība, kas darīts no sirds un pašaizliedzīgi,”  uzskata bērni. Paveiktais visiem uzdāvināja spārnus ilgam laikam. To, kā viņiem labo darbu mēnesī gāja, vislabāk pastāstīs rakstam pievienotais video.

Šie nebūt nav pieminēti visi Smiltenes vidusskolas skolēnu labie darbi. Kāds izvēlējās tos paveikt klusiņām, nevienam neko nesakot. Ļaujot, lai runā dāvanas saņēmēja pateicības un  prieka pilnā sirds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labo darbu akcija noslēdzās 21. decembrī, bet gandarījums, ko sagādāja iepriecināto cilvēku pateicība, daudzos rosinājusi apņēmību iesākto turpināt arī jaunajā gadā. Kas gan vēl vairāk spēj sasildīt šo pasauli par sirdi, kas mīl un jūtas mīlēta?

Foto: No klašu arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.