Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikums svinēs simtgadi

Šo sestdien, 4. jūnijā, Smiltenes tehnikums kopā pulcēs absolventus, bijušos un esošos darbiniekus, lai svinētu svētkus ieiešanai savā otrajā simtgadē. Foto: Edijs Sēja

Šo sestdien, 4. jūnijā, simtgadi svinēs Smiltenes tehnikums, pulcējot kopā absolventus, bijušos un esošos darbiniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas būs nozīmīgs notikums visam Smiltenes novadam, jo ar tehnikumu lielākā vai mazākā mērā  bijuši saistīti daudzi  novada iedzīvotāji. Turklāt tehnikums savā ziņā ir arī novada atpazīstamības simbols – profesionālās izglītības kompetences centrs un viena no modernākajām vidējā līmeņa lauksaimniecības profesionālajām skolām Latvijā.

Pie skolas atklās simtgades akmeni

Šajā mācību gadā Smiltenes tehnikumā un tā teritoriālajā struktūrvienībā Alsviķos mācās vairāk nekā 800 audzēkņu, bet absolventu skaits kopumā pārsniedz 20 tūkstošus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2011. gadā Smiltenes tehnikumu apvienoja ar Smiltenes 29. arodvidusskolu, tāpēc salidojumā  tiks gaidīti arī šīs skolas absolventi un darbinieki.

Simtgades svinības 4. jūnijā sāksies no pulksten 13 ar absolventu un darbinieku reģistrāciju pie tehnikuma galvenās ēkas un ar tehnikuma telpu apskati.

Svētku programmā ir dzejnieku stāsti pulksten 14 pie Kalnamuižas 3 (mājamatniecības centrā bijušajā muižas pārvaldnieka mājā) un simtgades akmens atklāšana pulksten 16.30 pie tehnikuma  mācību ēkas Kalnamuižā 10. Pie tās pulksten 17 sāksies koncerts “Paldies Jums!”, kurā uzstāsies tagadējie audzēkņi, absolventi un viesmākslinieki, bet pulksten 19 – simtgades balle (iekšpagalmā). Spēlēs grupa “Kreisais pagrieziens”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 22.30 iekšpagalmā varēs noskatīties filmu “Simtgades stāsti”.

Smiltenes tehnikuma vēsture aizsākās 1922. gada 1. novembrī, kad pirmie audzēkņi uzsāka mācības  Zemkopības ministrijas atvērtajā divgadīgajā Piensaimniecības un lopkopības skolā Smiltenes muižas ēkā.

Gatavojoties simtgades svinībām, Kalnamuižā 5 (otrajā stāvā virs ēdnīcas) tiek iekārtotas atmiņu istabas, kurās laika gaitā tiks veidots tehnikuma muzejs.  Sestdien, 4. jūnijā, tur no pulksten 13 varēs apskatīt ekspozīciju “Reiz bija…” ar jau savāktajiem un apkopotajiem materiāliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl vienu skolas jubilejai veltītu izstādi – “Kāp, lai augtu! Smiltenes tehnikumam 100” –  līdz 30. jūnijam var apskatīt Smiltenes bibliotēkā, arī 4. jūnijā no pulksten 9 līdz 15.

Bibliotēkas kolektīvs pateicas par atbalstu izstādes rīkošanā tehnikuma direktoram Andrim Miezītim, Baibai Vaherei, Birutai Birkenšteinai, Evijai Bērziņai, Ivaram Siliņam, Elīnai Kubuliņai-Vilnei, Laimai Klāvai, Raitai Leitei, Ligitai Lācei, Ārijai Māliņai, Evitai Ūdrei un Jānim Ūdrim.

Izdod grāmatu “Simtgadīgs tehnikums Smiltenes muižā”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir iecerēts, ka 4. jūnijā no tipogrāfijas būs saņemta grāmata “Simtgadīgs tehnikums Smiltenes muižā”, kuru sarakstījusi tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Vahere, un šo izdevumu varēs iegādāties simtgades pasākuma laikā.

“Tas ir pirmais mēģinājums vienā grāmatā apkopot visu tehnikuma un arī Kalnamuižas vēsturi, jo  tieši Kalnamuižā meklējami pirmsākumi Smiltenes pilsētai. Un arī par to, ka pirms Otrā pasaules kara Latvija varēja lepoties ar saimniecisko uzplaukumu, lielā mērā jāpateicas Smiltenes tehnikumam – toreiz Smiltenes Valsts lauksaimniecības mācību iestādei, vienai no pirmajām jauno lauksaimnieku skolām Latvijā, kas sagatavoja teorētiski un praktiski izglītotus jaunos lauku dzīves veidotājus. Tehnikums ir pirmā skola, kurā apmācīja sierniecības meistarus. Šeit darbojās viens no labākajiem piensaimniecības zinātniskās pētniecības centriem republikā, kur pētīja un analizēja Latvijā ražotā piena kvalitāti,” par skolas vēstures izpētē uzzināto stāsta Baiba Vahere.

Lai nokļūtu skolā, nākot no Smiltenes pilsētas puses, Kalnamuižā ir jākāpj 120 pakāpieni. Šo kāpšanu kalnā var simboliski salīdzināt ar ikviena jaunieša izaugsmes ceļu, tāpēc arī Smiltenes tehnikuma moto ir: “Kāp, lai augtu!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes tehnikuma direktors, arī šīs profesionālās izglītības iestādes absolvents Andris Miezītis atzīst, ka  tehnikums ar gadiem ir mainījies un kopā ar Kalnamuižu pēdējās desmitgadēs ar Eiropas Savienības atbalstu ieguvis jaunu seju.

“Kalnamuiža ir arī mana jaunības dienu zeme, kur vienmēr esmu juties kā mājās. Novēlu skolas pedagogu un audzēkņu kolektīvam, tehnikumam nākamajā gadsimtā ieejot, saglabāt visas skaistās tehnikuma tradīcijas, būt darbīgiem un zinātkāriem savas dzimtās Latvijas, skolas un profesijas patriotiem. Saules mūžu Latvijai un Smiltenes tehnikumam!” novēl Andris Miezītis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.