Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikums konkursā “SkillsLatvia 2023” iegūst trīs medaļas

Smiltenes tehnikuma audzēkne Laura Belousova (pirmā no kreisās) saņēma sudraba medaļu jauno profesionāļu konkursa “SkillsLatvia 2023” viesu uzņemšanas prasmju konkursā. Publicitātes foto.

Smiltenes tehnikuma audzēkņi Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “SkillsLatvia 2023”, kas notika Ķīpsalas izstāžu centrā no 4. līdz 5. aprīlim, ieguva trīs sudraba medaļas. Kopumā konkursā piedalījās vairāk nekā 120 konkursanti no 30 profesionālās izglītības iestādēm, un Smiltenes tehnikuma audzēkņi uzrādījuši vienus no labākajiem rezultātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sudraba medaļas tehnikuma audzēkņi ieguva ēdienu gatavošanas, smago spēkratu tehnoloģiju un viesu uzņemšanas prasmju konkursos. Ēdienu gatavošanā sudrabu izcīnīja Nikita Zaharenkovs, smago spēkratu tehnoloģijās Andris Miesnieks, savukārt viesu uzņemšanā medaļu ieguva Laura Belousova.

Kopskaitā no 30 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm konkursā medaļas ieguva 23 mācību iestādes. Visvairāk medaļu ieguva Liepājas Valsts tehnikuma un Jelgavas tehnikuma audzēkņi, saņemot katra sešas medaļas, no kurām Liepājas Valsts tehnikumam ir trīs zelta medaļas, bet Jelgavas tehnikumam – viena. Medaļu skaita ziņā nākamos labākos rezultātus uzrādīja Ogres tehnikums, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Ventspils tehnikums un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, katrai mācību iestādei attiecīgi iegūstot pa četrām medaļām.

“Šī gada konkursantu sniegums apliecina jauno profesionāļu talantu un profesionālās izglītības iestāžu augsto kompetenci, sniedzot atbalstošu vidi jauniešu prasmju izkopšanai. Konkursanti šogad izrādīja augstu apņēmību un vēlmi izcīnīt labākā titulu, vienlaikus saglabājot arī aizrautību un degsmi par darāmo uzdevumu. Patīkami arī novērot, ka konkursanti ir ambiciozi, jau šajā vecumā izvirzot mērķi, uz kuru tiekties. Šādas rakstura iezīmes tikai palīdzēs augt. “SkillsLatvia” ir unikāla platforma, kuru izmantot profesionālās karjeras sākumā, kaldinot savas prasmes un ļaujot sevi ieraudzīt nākošajiem darba devējiem,” stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divu konkursa dienu laikā dalībnieki no visas Latvijas demonstrēja savus talantus, zināšanas un profesionalitāti skatlogu dizainā un noformēšanā, tērpu dizainā un izgatavošanā, datortīklu administrēšanā, grafikas dizainā, mobilajā robotikā, mehatronikā, friziera darbos, restorānu servisā, viesu uzņemšanā, elektriskajās instalācijās, inženiersistēmās, flīzēšanā, krāsošanā un dekoratīvajā apdarē, mēbeļu izgatavošanā, sausajā būvē, smago spēkratu tehnoloģijās un kravu pārvadājumos un ēdiena gatavošanā. Konkursa darba uzdevumi bija pietuvināti starptautisko profesionālās izcilības konkursu prasībām, un  jauniešu sniegumu vērtēja vairāk nekā 60 nozares ekspertu žūrija.

Ar visu laureātu, pārstāvēto mācību iestāžu un dalībnieku sarakstu iespējams iepazīties VIAA mājaslapas sadaļās dalībnieki un rezultāti. Foto galeriju no pasākuma var skatīt VIAA “Flickr” kontā. 

Konkurss notika projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts. 

Informāciju sagatavoja: Alise Devjatajeva, Valsts izglītības attīstības aģentūras Vecākā informācijas speciāliste (sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.