Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma jaunieši piedalās skolas vides labiekārtošanā

Foto: Baiba Vahere

Smiltenes tehnikumā salīdzinoši īsā laikā – no septembra vidus līdz valsts svētkiem – atjaunoti un no jauna izbūvēti vairāki objekti, kas ievērojami atvieglos jauniešu ikdienu, kā arī nodrošinās iespēju dzīvot un mācīties skaistā un sakārtotā vidē.  Lielo darbu praktisko nodarbību laikā kopā ar skolotāju Aivaru Birkenšteinu paveica tehnikuma 1. vidusskolas būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķu kursa, kā arī 2. un 3. transportbūvju kursa audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par paveikto prieks un gandarījums gan skolas vadībai, gan skolotājiem un arī pašiem jauniešiem. Un pamatoti, jo izdarīts patiesi daudz – atjaunotas trepes pie būvniecības mācību korpusa Pils ielā 8, apmales pie dienesta viesnīcas Dārza ielā 9 un tehnikas angāra Kalnamuižā, uzbūvēta jauna iebrauktuve pie tehnikas angāra un iebetonēta grīda tehnikas novietnē, kā arī izbūvēts bruģēts gājēju celiņš no Pils ielas 8 uz dienesta viesnīcu Dārza ielā 9.

16. novembrī neformālos apstākļos notika jauno kāpņu atklāšana. “Šajā gadījumā ar vienu šāvienu nošauti trīs zaķi,” saka Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis. “Audzēkņiem bijusi iespēja mācīties darba vidē.  Ar jauniešu un skolotāju atbalstu būtiski labiekārtota mācību iestādes teritorija un skolai paveiktais ļāvis ieekonomēt līdzekļus, kas šajos laikos tik ļoti būtiski ikvienai iestādei. Par to neizsakāmi liels paldies gan audzēkņiem, gan skolotājam Aivaram Birkenšteinam, gan būvniecības nodaļas vadītājam Zigmundam Valteram!”

“Katru reizi, kad kāpsiet par šīm kāpnēm, esiet lepni,” kāpņu atklāšanā jauniešiem teica būvniecības nodaļas vadītājs Zigmunds Valters. “Vienmēr atcerieties, ka vīrietim ir jābūt lepnam par savu mīlestību – par savu meiteni, sievu – un paveikto darbu!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši, kuri piedalījās būvdarbos, atzina, ka, braucot uz tehnikuma salidojumiem, noteikti vienmēr aizies apraudzīt, kā izskatās vietās, kuru labiekārtošanā ieguldījuši gan darbu, gan daļiņu sirds.

“Ar pašu rokām būvētajām vai atjaunotajām lietām ir īpaša pievienotā vērtība,” atzīst skolotājs Birkenšteins. “Tiesa, es ne vienmēr biju laipnais “onkulis”, kas glauda pa spalvai, bet tad, kad iet pret spalvu, tā gudrība reizēm lien iekšā ātrāk,” smaida skolotājs Aivars Birkenšteins. “Tā tie darbi top.” Redzot, ar kādu cieņu puiši skatās uz skolotāju, skaidrs, ka neviens nav neko ņēmis ļaunā. Gluži pretēji – jaunieši novērtē gan to, ka viņiem ir zinošs, pieredzes bagāts pedagogs, gan to, ka mācības maksimāli pietuvinātas darba videi. Arī nākotnē, nonākot darba vietās, ieguvēji būs tie, kuri jau tehnikumā iemācījušies strādāt kārtīgi, nežēlojot laiku un enerģiju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.