Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma jaunieši gatavojas starptautiskam jauno lauksaimnieku konkursam Parīzē

Foto: No personīgā arhīva

Smiltenes tehnikuma 3. a lopkopības tehniķu/veterinārārstu asistentu kursa audzēkne Adrija Ita Bērziņa un 2. b lopkopības tehniķu/veterinārārsta asistentu kursa audzēknis Renārs Cimermanis no 8. līdz 13. februārim piedalījās Masterrind gaļas liellopu vērtēšanā un izsolē Verdenā (Vācijā). Iegūtā pieredze lieti noderēs dalībai Eiropas jauniešu sacensībām lauksaimniecībā, kas notiks no 27. līdz 2. martam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši uz Vāciju devās kopā ar skolotāju Jolantu Duncīti, kura arī abiem palīdz sagatavoties prestižajam konkursam Parīzē. Tajā savstarpēji sacentīsies labāko lauksaimniecības skolu audzēkņi no visas Eiropas.

Adrija Ita un Renārs Masterrind rīkotajā liellopu izsolē guva pieredzi, kā liellopus izsolei sagatavo viena no lielākajām liellopu ciltsdarbu organizācijām Vācijā. Izsoles ir viena no vadošajām uzņēmuma darbības jomām. Masterrind ir zemnieku izveidota organizācija, kas apvieno vairāk nekā 10 000 saimnieku, pārstāvot gan piena, gan gaļas sektoru.

Smiltenes tehnikuma audzēkņi, gatavojoties prestižajam konkursam, paplašinājuši redzesloku arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes mācību un pētījumu saimniecībā “Vecauce”, bet šīs nedēļas beigās dosies uz Blomes pagasta saimniecību “Pavasari”, kur audzē gan piena govis, gan Šarolē šķirnes liellopus, kuru vērtēšanā jaunieši izvēlējušies piedalīties Parīzē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.