Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis: “Ukraiņiem ir spēcīgs gars! Novēlam viņiem uzvarēt!”

Foto: Guntis Viļums

“Krievijas uzbrukums Ukrainai ir uzbrukums visai Eiropai, tās vērtībām, tāpēc visiem spēkiem ir jānosargā Ukrainas un visas Eiropas turpmākā neatkarība,” lasām lv.portālā.lv, kur Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicina savā teritorijā paust atbalstu un solidaritāti Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju. Arī Kalnamuižā pie Smiltenes pagasta ēkas 2.martā notika Smiltenes tehnikuma un Smiltenes pagasta rīkots pasākums, lai atbalstītu ukraiņu tautu cīņā par savas valsts neatkarības saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas, kas šobrīd notiek Ukrainā, ir nežēlīgākais karš 21. gadsimtā,”  klātesošos uzrunāja Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis. “Tanku kolonnas, aviācijas uzlidojumi… To var izdarīt tikai ļoti necilvēcīgi vadītāji, kādi ir Krievijā. Mēs, latviešu tauta, labi zinām, kāds bija 1940. gads, kāds – 1945. un 1949. un pārējie okupācijas gadi, cik ļoti neaizsargāti esam bijuši. Ukraiņiem ir ļoti spēcīgs gars. No visas sirds novēlam viņiem uzvarēt šo necilvēcīgo karu! Mēs visi kopā viņus atbalstām!”

Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs:

“Ja mums kāds pirms divām nedēļām jautātu, vai kas tāds iespējams 21. gadsimtā, tepat netālu, visticamāk, mēs visi teiktu: “Nē!” Tas ir prātam neaptverami. Ko mēs šodien varam darīt kā tauta? – Saglabāt mieru, vienotu garu un stāju, turpināt savas ikdienas gaitas un pats galvenais – necelt paniku. Viens no briesmīgākajiem mūsdienu ieročiem ir segregācija, vēstures faktu cilāšana, lai sanaidotu cilvēkus vienu pret otru un izraisītu konfliktus. Tāpēc soli pa solim iesim uz priekšu, sportosim, mājās samīļosim savus mīļos, turpināsim iesāktos darbus. Šobrīd pats svarīgākais ir būt kopā. Būt vienotiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes tehnikuma absolvente Līga Kleinberga pirms vairākiem gadiem uzrakstījusi ļoti zīmīgu dzejoli. Lai tas sasilda un uzrunā arī jūs!

“Es katru nakti lūdzu zvaigznītes,
bet kādam citam nav pat maizītes,
un tāpēc man nevajag zvaigznes,
galvenais, lai visiem pietiktu maizes,
bet tagad vēlēšos mazāk,
tik, lai citiem kļūst labāk.
Es lūgšu, lai visiem sokas,
nejaukās domas projām dodas.
Es vēlos, lai visiem ir labi,
tik baidos to izteikt skaļi,
jo zinu: es lūdzu par daudz,
un tas visas labās domas jauc.Es lūdzu lielu brīnumu,
lai bēdas mums iet ar līkumu,
es lūdzu tik daudz gaismas,
lai ziemas nešķistu baisas,
es lūdzu sveces liesmiņu
nodziedāt sev dziesmiņu,
lai tavai sirdij siltāk kļūst,
un visas bēdas kopā lūzt,
ja vēlamies varam labi būt,
katrs par baltu eņģeli kļūt,
lai sirdis viena otru jūt,
un mīlestību pasaulei sūta…”

Latviešu tautai visos laikos spēka un vienotības avots bijusi dziesma. Arī šodien, atbalstot ukraiņu tautu, vienojāmies kopīgā dziesmā “Pūt, vējiņi!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.