Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma audzēkņi mācības apvieno ar karjeras izglītību uzņēmumos

Foto: No personīgā arhīva

Kādam varbūt pirmajā brīdī šķiet – ja nākotnes profesija izvēlēta, kam vairs karjeras izglītība? Taču profesijas izvēle ir tikai pirmais solis, kuram seko nākamie – padziļināta iepazīšanās ar karjeras iespējām konkrētajā nozarē, redzesloka paplašināšana darba vidē un dažādos uzņēmumos. Smiltenes tehnikums saka vissirsnīgāko paldies ikvienam uzņēmējam, kurš gatavs veltīt laiku skolas audzēkņu redzesloka paplašināšanai. Šoreiz īpaša pateicība a/s “Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacijai” (Siguldas CMAS) un a/s “Putnu fabrika Ķekava” darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūpējoties par jauniešu profesionālo pilnveidi, 3. a lopkopības tehniķu/veterinārārstu asistentu kursa audzēkņiem Siguldas CMAS – vienā no Latvijā vadošajiem uzņēmumiem ar senām tradīcijām un labu reputāciju – notika integrētā karjeras stundas mācību priekšmetos Lauksaimniecības dzīvnieku ēdināšanas organizēšana (skolotāja Lolita Bāliņa) un dzīvnieku reprodukcija (skolotāja Jolanta Duncīte).

Audzēkņi Siguldas CMAS iepazinās ar darba un mācību prakses iespējām, uzklausīja uzņēmuma darbinieku pieredzi par izaugsmes iespējām minētajā uzņēmumā, kā arī papildināja zināšanas par piena kvalitātes kontroles laboratorijas procesu, ciltsdarba un pašu ražotās bioprodukcijas realizācijas apriti.

4.kursu veterinārārsta asistentiem a/s “Putnu fabrika Ķekava” notika integrētā karjeras stunda mācību priekšmetos “Veterinārā darba organizācija” un “Veterinārā ekspertīze un pārtikas higiēna” (skolotāji Inese Dūjiņa un Jānis Grants). Jaunieši uzklausīja darbinieku pieredzi par veterināro ekspertīzi un rīcību krīzes situācijās, iepazinās ar a/s “Putnu fabrika Ķekava” darba specifiku, kā arī profesijām, kurās nepieciešami jauni darbinieki. Vērtīga bija arī saruna par veterinārajā ekspertīzē konstatējām patoloģiskajām izmaiņām putnu reproduktīvajos orgānos, gremošanas, elpošanas un izvadsistēmā. Jaunieši iepazinās ar dzīvnieku aizsardzības nosacījumiem pārvietošanas laikā un pēc tās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Audzēkņi vērtīgu pieredzi un daudz labu atziņu guva arī mājas zoo un dzīvnieku patversmē “Mežvairogi”.

1.b veterinārmedicīnas un 2. pavāru/konditoru kursa audzēkņi Karjeras nedēļā piedalījās tiešsaistes diskusijā jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?”

Galvenās atziņas – spējas, ko nepieciešams attīstīt visvairāk, ir līderība, komunikatīvās prasmes, laika menedžments un kompleksu problēmu risināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no veidiem, kā komunikatīvās un reprezentablās prasmes pilnveido Smiltenes tehnikuma jaunieši, –  iepazīstinot ar izvēlēto profesiju tehnikuma viesus un savu iepriekšējo izglītības iestāžu skolēnus.

3.a lopkopības tehniķu/veterinārārsta asistentu kursa audzēkne Patrīcija Liberte nesen viesojās un par savu izvēlēto profesiju stāstīja Rīgas Juglas vidusskolas skolēniem. Audzēkņiem, kuri izjūt aicinājumu pastāstīt par tehnikumu un savu nākotnes profesiju iepriekšējās skolas skolēniem, jāpiesakās pie tehnikuma karjeras izglītības skolotājas Mairas Kuprišas.

Jauniešu izaugsmē būtiska loma ir viņu vecākiem. Tāpēc Karjeras nedēļā aicinājām Smiltenes tehnikuma audzēkņu vecākus piedalīties tiešsaistes diskusijā “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?”

Līdz šim vairāk ierasts runāt par talantu atklāšanu un attīstīšanu maziem bērniem, taču vairāki jaunieši kursu audzinātāju, vecāku un interešu izglītības skolotāju iedrošināti, tieši tehnikumā atklājuši un pilnveidojuši talantus un to pēc tam augstu novērtējuši visu turpmāko dzīvi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.