Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikumā ar svētku pasākumu aicina novērtēt un sargāt brīvību

Foto: Elīna Kubuliņa-Vilne

Ar fragmentu no Māras Zālītes ikoniskās rokoperas “Lāčplēsis” Smiltenes tehnikuma audzēkņus, skolotājus, darbiniekus un viesus Latvijas 104. gadadienai veltītajā svētku pasākumā uzrunāja skolas direktors Rolands Aģis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mazs bērniņš krustcelēs
Kā laiks, tam smiltis tek caur pirkstiem –
Tā mūsu brīvība,
Tā mūsu dzīvība,” – Šie vārdi cauri nebeidzamam laika ritējumam tik zīmīgi mums atgādina patieso dzīvības nozīmi un brīvības cenu. Veroties tālajos 1918. un 1919. gada notikumos caur mūsdienu ģeopolitisko prizmu, diemžēl, jāatzīst, ka 21. gadsimtā atkal esam liecinieki, cik augsta ir brīvības cena. Tāpēc, baudot svētku koncertu, klusi pateiksimies tiem dižajiem 1919. gada 11. novembra varoņiem, kuri ļāva piepildīt sapni par brīvu un neatkarīgu valsti.

Korim ienākot skolas zālē, skanēja Leonīda Breikša “Lūgšana”. Pirmā šo dziesmu ar Imanta Kalniņa mūziku 1989. gadā izpildīja dziedātāja Ieva Akurātere, dodoties ciemos pie Amerikas latviešiem. Komponists dziedātājai notis iedeva īsi pirms iekāpšanas lidmašīnā. Šajā dziesmā iekodēti mūsu steidzīgajā laikmetā tik svarīgi vārdi, kas aicina atgriezties pie patiesām vērtībām. Pārfrāzējot Leona Breikša teikto: “Lai mums spēks, drosme un vienprātība!”

Pasākumā pateicības par Smiltenes tehnikuma popularizēšanu un jauniešu profesionālo pilnveidi konkursos saņēma skolotāji: Vineta Roskoša, Maija Jančevska, Inese Veidemane un Aivars Birkenšteins. Tika sumināti arī jaunieši, kuri ar labiem panākumiem pārstāvējuši tehnikumu Latvijas mērogā:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* 3. transportbūvju būvtehniķu kursa audzēkņi Reinis Drozds, Artūrs Karlijčuks un Matīss Āboliņš, kuri izcīnīja 1. vietu Latvijas jauno profesionāļu meistarības konkursā “Ceļu būve”,

* 2. viesmīlības pakalpojumu kursa audzēkne Viktorija Skaldere, kura nopelnīja Atzinību nozares jauno profesionāļu konkursā “Viesnīcu pakalpojumi”,

* 3. pavāru – konditoru Samanta Elizabete Frīdenšteina, kura atgriezās ar Atzinību no Latvijas jauno profesionāļu konkursa konditoriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms svinīgā svētku pasākuma neformālā gaisotnē tika atklātas jaunās, nesen pabeigtās kāpnes pie mācību korpusa Pils ielā 8. Tas ir viens no darbiem, kurus šajā mācību gadā skolotāju vadībā, praktisko nodarbību laikā paveikuši 1. vidusskolas būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķu 2. un 3. transportbūvju būvtehniķu kursa audzēkņi. Jaunieši, vienlaikus apgūstot amata gudrības un nostiprinot teorētiskajās nodarbībās gūtās zināšanas, ļāvuši piedzīvot patīkamas pārmaiņas gan pie dienesta viesnīcas Dārza ielā 9, gan pie tehnikas angāra un pašā angārā. Vēl īsi pirms svētku pasākuma puiši steidza pabeigt pēdējos bruģēšanas darbus.

Izdarīts patiesi daudz un par to gandarījums gan pašiem jauniešiem, gan skolotājam Aivaram Birkenšteinam un Būvniecības nodaļas vadītājam Zigmundam Valteram.

Kā atzina jaunieši: “Braucot uz skolas salidojumu, viņi noteikti vispirms paskatīsies, kā izskatās vietās, kur ieguldījuši tik daudz darba un mīlestības!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsu himnā ir ļoti spēcīgi vārdi: “Dievs, svētī, Latviju, mūs dārgo tēviju!” Šī brīve, nāca ļoti, ļoti smagi. Un tas, kas ir uzbūvēts, saglabāts un tas, ko mēs radām no jauna, tam ir īpaša pievienotā vērtība,” saņemot skolas vadības pateicību teica skolotājs Aivars Birkenšteins.

Tehnikuma sporta darba organizators Leons Peļņa pasniedza ceļojošo kausu kursu iepazīšanās maču uzvarētājam – 2. transportbūvju būvtehniķu kursam. Pateicību par otro vietu saņēma 2. a ceļu būves mašīnu tehniķu kurss, par trešo vietu – 3. ceļu būves mašīnu tehniķu kurss. Pārsteiguma balva – 1. viesmīlības kursa jaunietēm, kura virves vilkšanā meitenēm uzvarēja visu citu kursu komandas.

Direktors svētku pasākumā pateicās arī savai vietniecei audzināšanas darbā, kā arī visiem interešu izglītības skolotājiem:deju kolektīva “Amatnieki” vadītājai Andai Kalniņai, jauktā kora diriģentei Baibai Žēbinai, koncertmeistarei Ingai Strazdiņai, vokāli instrumentālās grupas vadītājam Guntaram Mednim, kultūras dzīves organizatorei Anitai Bērziņai, sporta dzīves organizatoram Leonam Peļņam, trenerim Mārtiņam Sorokinam un tehniskās jaunrades pulciņa vadītājam Jānim Zarkevičam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolotāja Ilvija Biržmane sumināja erudīcijas konkursa “Latvija mana – un tava” dalībniekus un pirmo trīs vietu ieguvējus: 3. pavāru/konditoru kursu, 3. ceļu būves mašīnu tehniķu un 2. a veterinārmedicīnas kursa audzēkņus, vēlot ikvienam skolas audzēknim sirdī atrast vietu mūsu mazajai, mīļajai Latvijai!”

“Šodien, Kungs, mēs tevi lūdzam:
Neļauj latvjiem mirt un zust.
Liec mums vienmēr Tavu Sauli brīviem pāri galvai just.
(Leonīds Breikšs)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.