Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes Tautas teātrī gaidāma pirmizrāde

Savu raksturlomu lieliski izspēlē Rita Rozīte. Attēlā – viņas varone brāļu spāņu ielenkumā (lomās – Valdis Šaicāns (no labās) un Ivars Puksts). Foto: Sandra Pētersone

Pēc pāris gadu pārtraukuma Smiltenes Tautas teātris skatītājiem drīz piedāvās jaunu iestudējumu – Nila Saimona situāciju komēdiju “Dīvainais pāris” divos cēlienos Krišjāņa Salmiņa režijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš Krišjānis Salmiņš kā režisors pārņēma Smiltenes Tautas teātri no sava kolēģa Agra Māsēna, šis ir viņa pirmais iestudējums Smiltenē.

Tajā lomās iejutušies Smiltenes Tautas teātra aktieri Rita Rozīte, Dace Purvlīce, Zigeta Vīķele, Lita Kalniņa, Egija Cekula, Baiba Šķērīte, Valdis Šaicāns un Ivars Puksts.

Lugas “Dīvainais pāris” pirmizrāde  gaidāma 8. oktobrī pulksten 19  Smiltenes kultūras centra Teātra zālē. Aizvadītajā nedēļā notika iestudējuma ģenerālmēģinājums, ko vēroja aktieru tuvinieki un citu amatierteātru režisori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad  Nila Saimona  situāciju komēdija “Dīvainais pāris” par sešām sievietēm Ņujorkā tika iestudēta Valmieras drāmas teātrī Oļģerta Krodera režijā, teātris uzsvēra, ka tas ir ne tikai stāsts par Ameriku,  bet arī labi uzrakstīts konflikts starp sievišķo un vīrišķo pasauli, kas iespējams un pastāv jebkur. “Dīvainais pāris” nedaudz atgādina slaveno un gaumīgo seriālu “Sekss un lielpilsēta”, bet tas ne tikai tāpēc, ka lugas darbība, tāpat kā seriālā, norisinās Ņujorkā. Te ir arī asprātīgi fiksētas sarunas vakaros draudzeņu lokā, kad gluži ikdienišķā vakarā atsedzas sieviešu raksturi un noslēpumi, bet pakāpeniski lugas darbībā atklājas arvien lielāki psiholoģiski dziļumi, kas ļauj šo lugu vērtēt daudz plašākā kontekstā. 

Lugas tēlu – gan sieviešu, gan vīriešu – problēmas publikai tiek pasniegtas netieši, sākotnēji caur smiekliem un jautrību, pakāpeniski atsedzot cilvēka  personisko traģēdiju un vientulību.

Režisors Krišjānis Salmiņš “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka apzināti iestudējumam izvēlējies tādu dramaturģisko materiālu, kas skatītājiem vienlaikus raisītu gan jautrību, gan pārdomas par dzīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Individuālisms un vientulība, ar ko šis laikmets – 21. gadsimts – ir ļoti spilgti izteikts, ir arī pie mums, Latvijā, arī Smiltenē, kas  ir mazpilsēta, kur visi viens otru pazīst. Vientulība ir tāds fenomens, ka tu vari būt 100 cilvēku kolektīvā, bet tāpat esi viens. Par šo tēmu arī runājam šajā  izrādē,” stāsta režisors.

Šobrīd aktieri un režisors vēl turpina pilnveidot lugas “Dīvainais pāris” iestudējumu pirmizrādei, bet Krišjānis Salmiņš jau tagad uzteic aktieru sniegumu. Arī skatītāji ģenerālmēģinājumā varēja priecāties par atsevišķām spilgtām raksturlomām.

“Šis ir mans pirmais iestudējums Smiltenes Tautas teātrī. Pirms manis ar šo kolektīvu strādāja Agris Māsēns, kurš teātra kodolu ir sagatavojis nopietnam darbam. Tas ir Māsēna kunga nopelns, ka, atnākot uz Smilteni, uzreiz varēju ķerties pie kārtīga darba un iestudēt pilnvērtīgu lugu divu stundu garumā, nedomājot, vai aktieri to pacels vai nepacels,” piebilst Krišjānis Salmiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.