Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes pievārtē uzzied saulespuķu dārzs

Smiltenes pilsētas pievārtē, autoceļa Smiltene–Valka malā, aiz egļu stādījumiem (pie pagrieziena uz Jaunbilsku), ziedus raisa saulespuķu dārzs jeb “mežs”, kas  iesēts cilvēku priekam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo dzelteno, lielo ziedu sējumu aptuveni pusotru hektāru lielā platībā nudien var salīdzināt ar mežu.

Pa rindstarpu uzmanīgi ieejot laukā nostāk no ceļa, virs galvas slejas turpat divus metrus vai vēl augstākas saulespuķes, radot nošķirtības sajūtu no apkārtējās vides. Tuvākā dzīvā radība ir vien bites un kamenes, kas lielajos ziedos vāc nektāru. It īpaši liels brīnums par šādu vietu varētu būt bērniem, virs kuru mazajiem augumiņiem slietos dzeltenu lielgalvu milži.

Saulespuķu lauka skaistums vēl ir priekšā, – vismaz aizvadītās nedēļas nogalē daudzi ziedi vēl bija pumpuros, taču jau tagad cilvēki sāk fotografēt lielos ziedus un dalās ar fotogrāfijām sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saulespuķu sējums ir Smiltenes “Stounhendžas” īpašnieku, Bērziņu ģimenes, nākamā dāvana cilvēkiem pēc krāšņā, ainaviski skaistā rudzupuķu ceļa uz “Stounhendžu”, kas priecēja šīs vasaras pirmajā pusē.

Jau rakstījām, ka Bērziņu ģimene šovasar padarīja Smilteni populāru visā Latvijā, izveidojot savā īpašumā rudzupuķu ceļu uz Smiltenes “Stounhendžu” (savulaik ugunsgrēkā nodeguša šķūņa drupām). Rudzupuķu ceļš iepriecināja ne tikai smilteniešus, bet arī citus Latvijas iedzīvotājus, kuri sociālajos tīklos dalījās ar savām fotogrāfijām uz Smiltenes rudzupuķu fona. 

Kaut arī daļā sabiedrības rūgtas mieles radīja to cilvēku rīcība, kuri krāšņās rudzupuķes klēpjiem plūca un rāva, un nesa projām, Bērziņu ģimene tomēr cer, ka, saulespuķu lauka košumu baudot, ļaudis ievēros lauka malā novietotā plakāta aicinājumu: “Priecājies, meditē, bildējies kopā ar saulespuķu dārzu! Šoreiz ziedus nedrīkst griezt, jo tie ir ierobežotā daudzumā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl, blakus laukā kuļot labību, saulespuķu lauka saimnieki jau ieraudzīja, ka daži cilvēki nezin kā bija pamanījušies saulespuķes nolauzt un centās garos kātus iedabūt automašīnas bagāžniekā.

“Negrieziet saulespuķes, jo tā tikai aizlauzīsiet kātus! Šīs puķes ir grūti nogriezt. Priecājieties ar acīm, nelauziet, negrieziet un nenesiet projām!” sarunas laikā ar “Ziemeļlatviju” iedzīvotājus aicina saulespuķu lauka īpašnieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.