Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada pašvaldībā – septiņas vakances

Smiltenes novada pašvaldībā šobrīd ir pieejamas septiņas vakances. Vairākumā gadījumu tajās darbu var atrast tikai pretendenti ar atbilstošu izglītību. Ja tādi pieteiksies, tad, piemēram, novada izglītības iestādēm ir cerība saņemt saviem audzēkņiem tik nepieciešamā atbalsta personāla konsultācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Proti, pašvaldības Izglītības pārvalde piedāvā darbu izglītības psihologam, skolotājam logopēdam  (abiem pilnu slodzi uz nenoteiktu laiku) un pedagogam karjeras konsultantam (pusslodzi uz nenoteiktu laiku), kuri centralizēti sniegtu pakalpojumus Smiltenes novada pašvaldības dibinātajām izglītības iestādēm.

Tādus speciālistus skolas ļoti gaida

Šādi speciālisti izglītības iestādēs, it īpaši mazajās lauku skolās, ir ļoti vajadzīgi, atzīst “Ziemeļlatvijas” aptaujātie pedagogi, arī  Variņu pamatskolas direktore Taiga Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā izglītības iestādē ir psihologs (uz nepilnu slodzi), taču logopēda nav. Tas ir ārkārtīgs trūkums, sarunā ar “Ziemeļlatviju” uzsver Taiga Kalniņa.

“Mūsu skolā un pirmsskolas grupiņās ir ļoti daudz bērnu ar runas traucējumiem. Ir trīs vai četrus gadus veci bērni, kuri atnāk uz pirmsskolu un nerunā, vai arī, ja runā, tad tā, ka nevar saprast. Tās varētu būt sekas tam, ka ģimenēs pārāk maz komunicē ar bērniem. Savukārt mēs grupiņās nesaprotam, ko ar viņiem darīt. Bērniņi pēc tam arī uz skolu atnāk ar runas traucējumiem, uztver stundās runāto logopēdiski nepareizi, un tad latviešu valodas gramatika viņiem arī aiziet nepareizi.  Tiklīdz būs iespēja, mēs noteikti prasīsim Izglītības pārvaldei logopēdu. Es jau esmu pieteikusies uz Āriju Baumani (Izglītības pārvaldē jau strādājošo logopēdi – redakcijas piezīme), bet viņu lielā darba apjoma dēļ mūsu skolai sola tikai pēc mēneša diviem,” stāsta Variņu pamatskolas direktore.

Pateicoties Smiltenes novada Izglītības pārvaldes iniciatīvai, ir notikusi valsts budžeta mērķdotācijas pedagogu darba samaksai finansējuma pārdale atbalsta speciālistu finansēšanai (domes sēdē šī jaunā kārtība tika apstiprināta šī gada janvārī). Tas nozīmē, ka pašvaldība daļu no mērķdotācijas finansējuma drīkst izmantot atbalsta personāla nodrošināšanai savās izglītības iestādēs. Smiltenes novada Izglītības pārvalde tādā veidā ielika savos štatos divus psihologus, vienu logopēdu un uz 0,5 slodzi karjeras konsultantu, informē Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada Izglītības pārvaldē jau strādā izglītības psiholoģe Kristīne Krūzīte un logopēde Ārija Baumane. Pēc norādīto vakanču aizpildīšanas viņas kā speciālistes varēs nevis “dzēst ugunsgrēkus”, bet sistemātiskāk strādāt ar skolēniem, kuriem ir nepieciešama medicīniski pedagoģiskā komisija un pašvaldības starpinstitucionālā sadarbības grupa bērnu tiesību aizsardzības jomā, kā arī veikt citus uz prevenciju orientētus darbus, skaidro Edgars Roslovs.

“Jaunās vakances ir strukturāla pārmaiņa atbalsta personāla sistēmā Smiltenes novadā, kas nozīmē centralizētu pakalpojumu sniegšanu izglītības iestādēm. Tā varētu būt vienīgā svira, ar ko mēs  izkonkurētu blakus novadus, kuri šādai centralizācijai ir pārāk lieli, un piesaistītu mūsu novadam izglītības atbalsta personālu. Ja mēs pavērojam vakances blakus novados, tad visas ir skolām ar līdzīgu algu, bet ar nepilnu slodzi – 0,2, vai 0,3  vai 0,7 un tamlīdzīgi. Taču ir tā, ka, ņemot vērā nelielo audzēkņu skaitu mazās skolās un citus aspektus, atbalsta personāla slodzes ir niecīgas. Skolas līdz ar to nav spējīgas atrast atbalsta personālu atbilstoši savām vajadzībām. Tāpēc jau aizvadītajā gadā mūsu novada Izglītības pārvalde sita trauksmes zvanus Izglītības un zinātnes ministrijā un citur, ka šajā jomā ir nepieciešama konsolidācija, lai Izglītības pārvalde varētu to darīt centralizēti, jo tikai tādā veidā mums būtu iespēja vispār meklēt kādu speciālistu. Kurš psihologs, kuru jau tā trūks, brauks uz mazu skolu, lai  tur strādātu mazu slodzi?” stāsta Edgars Roslovs.

Kur atrast sociālo darbinieku?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss uz šīm vakancēm izsludināts nesen, līdz ar to Izglītības pārvalde vēl nevar prognozēt, kāda būs pretendentu atsaucība.

Savukārt Smiltenes novada pašvaldības Sociālais dienests pagarinājis pieteikšanās termiņu uz sociālās darbinieces/-ka vakanci darbam ar sociālo palīdzību un pilngadīgām personām Launkalnes un Drustu pagastā.

Tagad pieteikšanās noslēgsies 28. februārī, taču vēl līdz aizvadītās nedēļas nogalei nebija pieteicies neviens pretendents ar atbilstošu izglītību, informē Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa. Lai varētu strādāt šajā vakancē, obligāta ir otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajā darbā vai karitatīvajā sociālajā darbā (tas ir sociālajam darbam analogs darbs, kura mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atgūt spēju sociāli un garīgi funkcionēt – redakcijas piezīme).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālo darbinieku Latvijā trūkst, “Ziemeļlatvijai” atzīst Inta Siliņa. “Mums lieli konkurenti ir kaimiņu novadi – Valmiera, Gulbene, Alūksne, kur ir lielāka atlīdzība. Visi mēģina pārvilināt sociālos darbiniekus pie sevis. Tuvāk Rīgai ir desmitiem neaizpildītu vakanču. Tas tikai nozīmē, ka visas profesijas, kur joprojām pastāvēs kontakts ar cilvēku, vēl ilgi būs nepieciešamas,” uzsver Inta Siliņa.

Šobrīd pastāvīgi strādājoša sociālā darbinieka trūkumu Launkalnes un Drustu pagastos Sociālais dienests risina, reizi nedēļā uz turieni sūtot aizvietotāju, savu sociālo darbinieku, kuram ikdienā ir citi darba pienākumi. Taujāta, ko Sociālais dienests darīs, ja uz vakanci nepieteiksies neviens pretendents ar atbilstošu izglītību, Inta Siliņa skaidro, ka šādu darbu var veikt arī attiecīgās jomas students un pašvaldība jau saņēmusi iesniegumu no studējošā, kuram paralēli šobrīd ir darbs un tas beigsies augustā. “Ja mēs viņu esam gatavi gaidīt, tad augustā šo problēmu varam atrisināt,” piebilst Sociālā dienesta vadītāja.

Smiltenes novada pašvaldība joprojām meklē arī Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju (uz pilnu slodzi un nenoteiktu laiku) un sporta darba organizatoru Drustu pagastā (uz 0,2 slodzi jeb astoņām stundām nedēļā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nesen parādījusies vakance uz vecākā bibliotekāra amatu Smiltenes novada bibliotēkā (pilnas slodzes darbs uz nenoteiktu laiku), jo iepriekšējā darbiniece izbeidza darba attiecības ar pašvaldību.

Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja Inta Mežule piebilst, ka šajā vakancē līdz ar citiem pienākumiem būtisks aspekts būs bibliotēkas pasākumu un izstāžu plānošana un organizēšana, un  to publicitātes nodrošināšana.

UZZIŅAI

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība aicina darbā:

  • Drustu pagasta sporta dzīves organizatoru (pieteikšanās līdz 25.02.2023);
  • sociālo darbinieci/-ku darbam ar sociālo palīdzību un pilngadīgām personām Launkalnes un Drustu pagastos (pieteikšanās līdz 28.02.2023);
  • sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju (pieteikšanās līdz 28.02.2023);
  • vecāko bibliotekāru Smiltenes novada bibliotēkā (pieteikšanās līdz 01.03.2023);
  • izglītības psihologu (pieteikšanās līdz 05.03.2023);
  • skolotāju logopēdu (pieteikšanās līdz 05.03.2023);
  • pedagogu karjeras konsultantu (pieteikšanās līdz 05.03.2023).

Avots – Smiltenes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.