Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā meklēs dārzu pērles

Administratīvi teritoriālā reforma ieviesusi izmaiņas ne vienā vien iepriekšējā katra novada paradumā un tradīcijās, arī sakoptāko īpašumu vērtēšanā. Jaunizveidotajā Smiltenes novadā sācies pavisam jauns konkurss, kurā tiks meklētas dārzu pērles Smiltenes, Raunas un Apes pusē. Publicitātes foto.

Smiltenes novada pašvaldība iedibinājusi jaunu tradīciju – konkursu “Dārzu pērles Smiltenes novadā”, kurā vērtēs pieteiktos īpašumus sešās nominācijās visa jaunizveidotā novada teritorijā (bijušajos Apes, Raunas un Smiltenes novados).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās konkursam sākās vakar, 30. jūnijā, un turpināsies līdz 10. jūlijam.

Pieteikt var jebkurš iedzīvotājs

Pirms administratīvi teritoriālās reformas notika līdzīgs konkurss “Smiltenes novada sakoptākais īpašums”, sakoptākos īpašumus vērtēja arī Raunas novads, bet bijušajam Apes novadam tā būs jauna pieredze, stāsta konkursa komisijas pārstāve, Smiltenes novada pašvaldības Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa “Dārzu pērles Smiltenes novadā” mērķi ir ieinteresēt un mudināt Smiltenes novada iedzīvotājus un uzņēmējus savas darba un dzīves vietas sakopšanā un latviskās kultūrvides veidošanā, motivēt būt atbildīgiem par sava īpašuma sakārtošanu, kā arī noskaidrot sakoptākos īpašumus novada teritorijā.

Konkursam var pieteikt Smiltenes novada administratīvajā teritorijā esošus fizisko un juridisko personu nekustamā īpašuma objektus, kas sastāv no ēkas (ēkām) un piekrītošās zemes.

Ir sešas nominācijas: “Sakoptākā ģimenes māja”, “Sakoptākā viensēta”, “Sakoptākais uzņēmums” (iestāde, viesu māja, organizācija, uzņēmums, veikals, kafejnīca u.c.), “Sakoptākā daudzdzīvokļu māja”, “Sakoptākais priekšdārzs”, “Dārza pērle”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nominācijā “Dārza pērle” var pieteikt visdažādākos objektus, kas saistās ar sakoptību, piemēram, dārza mājiņu, kādu īpašu augu kolekciju un tamlīdzīgi,” skaidro Agi­ja Kukaine.

Īpašumus dalībai konkursā var pieteikt objekta īpašnieks vai jebkurš novada iedzīvotājs, kā arī konkursa komisija, iepriekš pieteikumu saskaņojot ar objekta īpašnieku.

Jāpiebilst, ka konkursā netiks vērtēti “Dārzu pērles Smiltenes novadā 2022” izvērtēšanas komisijas locekļiem vai viņu pirmās pakāpes radiniekiem piederošie īpašumi, kā arī to fizisku un juridisku personu īpašumi, kuri nepilda saistības ar Smiltenes novada pašvaldību un SIA “Smiltenes NKUP”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes foto.

Dalībnieki varēs apciemot pārējos konkursantus

Konkursam pieteiktos īpašumus komisija izvērtēs no 11. līdz 31. jūlijam.

Komisijas sastāvā ir Agija Kukaine, Smiltenes novada deputāte Gita Mūrniece, Apes apvienības pārvaldes vides dizaina speciāliste Dina Semjonova, Raunas pagasta pārvaldes vides dizaina speciāliste Solvita Auziņa un daiļdārza īpašniece, smilteniete Una Eglīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa uzvarētājus pasludinās pēc konkursa rezultātu lēmuma pieņemšanas un godinās no­slēguma pasākumā “Rauna svin vārda dienu” Raunā, kas notiks šovasar 20. augustā.

Pieteikt īpašumus konkursam var līdz 10. jūlijam, iesniedzot rakstisku pieteikumu Smiltenes novada domē, Klientu apkalpošanas centrā, Dārza ielā 3, Smiltenē, vai nosūtot uz e-pasta adresi dome@smiltenesnovads.lv, vai zvanot uz tālruni 64707868.

Pieteikt konkursam īpašumus var arī attiecīgajā pagasta pārvaldē pie pagasta pārvaldniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespējama pieteikšanās arī mājaslapā www.smiltenesnovads.lv, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

“Aicinu cilvēkus pieteikt konkursam savus īpašumus! Tā būs arī vērtīga pieredze, jo pašvaldība turpinās iepriekš ieviesto tradīciju, konkursa dalībniekiem dodot iespēju braukt ekskursijā citam pie cita,” piebilst Agija Kukaine.

UZZIŅAI

Konkurss “Dārzu pērles Smiltenes novadā 2022” vērtēšanas kritēriji

 • Pirmais kopiespaids
 • Ielu malas un pieguļošās teritorijas sakoptība
 • Celiņi                
 • Zāliens 
 • Augu kompozīcijas un sakoptība
 • Atpūtas vietas   
 • Mazās arhitektūras formas
 • Ēkas
 • Atkritumu savākšanas organizācija un videi drau­dzī­ga īpašuma apsaimniekošana, zaļā domāšana
 • Karoga masts vai turētājs 
 • Īpašuma nosaukuma noformējums, informācijas par adresi

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.