Smiltenes futbolistiem sagrāve savā laukumā

Zaudējumu “Optibet Nākotnes līgas” devītās kārtas spēlē piedzīvoja “Smiltenes/BJSS” futbolisti, kas savā laukumā ar 0:4 (0:1) cieta sagrāvi pret “Grobiņas SC/LFS” futbolistiem.

Spēles pirmajā puslaikā laukuma saimnieki lielākoties spēja tikt galā ar pretinieku vārtu gūšanas mēģinājumiem, viesi pirmos vārtus guva tikai pašā puslaika izskaņā, 44. minūtē.

Otrā puslaika sākumā Smiltenes komanda veica divas spēlētāju maiņas, tomēr spēles gaitu radikāli mainīt sev par labu nespēja. 72. minūtē viesi panāca jau divu vārtu pārsvaru, kad bumbu savas komandas vārtos raidīja Dairis Zariņš. Vēl pēc piecām minūtēm Grobiņa guva trešos vārtus, 81. minūtē padarot to jau graujošu – 4:0.

“Smiltenei/BJSS” šis bija otrais zaudējums pēc kārtas un sestā spēle bez uzvarām. Šajā sērijā smilteniešiem viens neizšķirts un pieci zaudējumi.

Pēc deviņām spēlēm smiltenieši ar astoņiem punktiem “Optibet Nākotnes līgas” turnīra tabulā 14 komandu konkurencē ieņem 10. vietu.

Komandas galvenais treneris Raimonds Dūmiņš, skaidrojot ieilgušo neveiksmju sēriju, ir reālists: “Viss kā vienmēr – traumas, darbi, nekvalitatīvs treniņprocess, vasara, atvaļinājumi. Mēs esam amatieru komanda un vasarā katru gadu sastopamies ar vienu un to pašu problēmu – nav, kas spēlē. Vieniem jāstrādā, citiem ir ģimene, atvaļinājumi. Tā nu visi cēlie mērķi, kas izvirzīti pirms sezonas, izkūp gaisā.”

Treneris atzīst, ka spēlēt līgu zemāk būtu, iespējams, vienkāršāk, jo tur smiltenieši būtu meistarīgāki, tomēr šobrīd par to netiek domāts, jo komandai ir jāturpina spēlēt pirmajā līgā un jāsaglabā tajā vieta.

“Dažās spēlēs, kuras esam zaudējuši, esam spēlējuši labāk par pretinieku, taču veiksme nav bijusi mūsu sabiedrotā. Gribēšana spēlēt mums ir, ar to varēšanu ir tā, kā ir. Viss labais darbs, kas paveikts pirmssezonā, visas sapņu pilis, viss ir izplēnējis, tāpēc tagad pašiem ir sāpīgi,” ar skumjām skaidro treneris.

Jautāts par iespējamo izeju no situācijas, kad komandai vasarā dažkārt jāspēlē ar sporta skolas puikām sastāvā, treneris rožainas ainas neiezīmē: “Trīs 2003. gadā dzimušie spēlētāji šovasar pabeidz skolas gaitas, dosies studēt. Nākamajos trijos dzimšanas gados, no 2004. sākot, ir “robs”. Tātad, jāgaida, kad izaugs 2007., 2008. un 2009. gadā dzimušie jaunieši, kas nākotnē varētu veidot spēcīgu komandas kodolu.”

Nākamo spēli Smiltenes futbolisti aizvadīs 22. jūnijā, kad “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas otrā posma astotdaļfinālā viesos tiksies ar šīs spēles pāridarītājiem “Grobiņas SC/LFS”.

“Optibet Nākotnes līgas” nākamo spēli smiltenieši aizvadīs 2. jūlijā, kad viesos mērosies spēkiem ar “Leevon Saldus” vienību, kas ir teorētiska iespēja Smiltenes futbolistiem atkal izcīnīt uzvaru, jo Saldus komanda deviņās spēlēs izcīnījusi tikai vienu uzvaru un ar četriem punktiem tabulā atrodas 12. vietā.