Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada pašvaldības pārstāvji dosies komandējumā uz Vāciju

Smiltenes novada domes sēdē aizvadītajā nedēļā deputāti izskatīja jautājumu par domes priekšsēdētāja Edgara Avotiņa un domes deputāta Aināra Mežuļa komandējumu uz Villihas pilsētu Vācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistībā ar to “Ziemeļlatvijas” redakcijā vērsās kāds mūsu lasītājs ar vaicājumu, kāpēc pieņemts lēmums komandējumu akceptēt. “Cik atceros, Avotiņš apgalvoja, ka šogad nekur nedosies,” piebilst lasītājs.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar Smiltenes novada pašvaldības vadītāju Edgaru Avotiņu un noskaidroja, ka pašvaldība saņēmusi Villihas pilsētas mēra ielūgumu ierasties ciemos un atzīmēt Smiltenes un Villihas sadraudzības 25 gadu jubileju.

“Brauciena viena tēma ir atzīmēt šo notikumu, otra  – izmantot iespēju, lai stiprinātu sadarbību un saikni starp dažādām Smiltenes un Villihas pašvaldības iestādēm kultūrā, izglītībā, pašvaldības pārvaldībā,” informē Edgars Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Villihu 19. maijā komandējumā dosies Smiltenes novada pašvaldības delegācija, pavisam septiņi cilvēki: domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, deputāts Ainārs Mežulis (tieši viņš savulaik kā Smiltenes pašvaldības vadītājs aizsāka sadarbību un sadraudzību ar Villihu no Smiltenes puses), pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš, Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Velga Mālkalne, Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs, Kancelejas nodaļas vadītājas vietniece personāla jautājumos Evita Sirmā, Sabiedrisko attiecību nodaļas zīmolvedības un mārketinga speciāliste Madara Mūrniece.

“Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka delegācijas brauciena kopējās izmaksas ir 1 839,67 eiro (šajā summā ietilpst aviobiļetes, komandējuma nauda, apdrošināšana). Smiltenes novada mērs piebilst, ka savukārt Villihas pašvaldība Smiltenes novada delegācijai segs izdevumus par viesnīcu un transportu uz vietas, Villihā.

Smiltenes novada pašvaldības vadītājs arī uzsver, ka neuzskata šo komandējumu uz Villihu par bezmaksas ceļojumu, kā kāds varbūt domā. 

“Ja mēs ielūgumam atteiktu, tad rodas jautājums, vai mums ir vai nav vajadzīgas draudzīgas attiecības ar Villihu, kas Smiltenei ir vairākkārt palīdzējusi gan agrāk, gan palīdz arī tagad Ukrainas kontekstā mūsu draugu pilsētām Ukrainā ar medikamentu un speciālā transporta iegādi. Ir daudz  labu lietu, kas notikušas šajos 25 sadraudzības gados. Pēdējo gadu laikā esam aicināti arī uz citām draugu pilsētām ārzemēs, esam izvērtējuši katru aicinājumu un iespējamos ieguvumus no brauciena un lielākoties ļoti daudzām pašvaldībām atteicām. Nebūt neesam izmantojuši visas mums piedāvātās iespēja doties komandējumos uz draugu pilsētām,” uzsver Edgars Avotiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.