Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes bibliotēkā var iepazīties ar jaunāko grāmatu klāstu

Foto: pixabay.com

Pavasara ziedošākajā mēnesī Smiltenes  bibliotēkas plauktus papildinājušas 24 jaunas grāmatas, kuru klāstā sev interesējošo lasāmvielu atradīs kā gados jaunāki, tā arī vecāki bibliotēkas apmeklētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre Līga Seržante, šodien, 20.  maijā, pulksten 11 Smiltenes bibliotēka ielūdz lasītājus uz randiņu pie kafijas tases, tas nozīmē arī iespēju tikt rindā pirmajiem pie jaunākajām grāmatām. “Sev vēlamo grāmatu iespējams rezervēt, atnākot uz bibliotēku vai iepriekš zvanot uz tālruni 64773030 vai 26449145 (var rakstīt arī SMS vai “WhatsApp” ziņu). Ērti grāmatas var atrast un pasūtīt elektroniskajā katalogā. Savu lietotājvārdu un paroli var noskaidrot pie bibliotekāra,” uzsver bibliotekāre.

Starp visām jaunākajām grāmatām viņa sniedz ieskatu trīs darbos, kuriem ir vērts pievērst uzmanību. Viena no tā ir Zanes Eniņas grāmata “Uz Aļasku un atpakaļ” .

“Uz Aļasku un atpakaļ” ir Zanes Eniņas otrā grāmata, kas vēsta par ceļojumu ar auto, četros mēnešos šķērsojot Kanādu un ASV. Lasītāji varēs piedzīvot atkalredzēšanos ar vairākiem grāmatas “Nekaunīgais pingvīns” varoņiem un kopā sēdēt kempingos ar karstu ogļu pannu zem krēsla, šķērsot Ziemeļu polāro loku, ķert foreles un kalnu skatus, iepazīties ar lāčiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl viena grāmata, kas būs interesanta plašam lasītāju lokam ir “Apsolītā zeme”, kuras autors ir Baraks Obama. Viņš iedvesmoja noticēt demokrātijas spēkam – bijušā ASV prezidenta saistošs un dziļi personisks stāstījums par to, kā top vēsture. Savas prezidentūras memuāru pirmajā grāmatā Baraks Obama iezīmē neticamo ceļu, kas aizrautīgam, ideālu pārņemtam melnādainajam jauneklim ļāva kļūt par Amerikas Savienoto Valstu 44. prezidentu. Pārsteidzoši personiski viņš apraksta savu politisko gājumu un vēsturiskās prezidentūras pirmo termiņu, kurā nav trūcis dramatisku notikumu.

Bet no pašmāju autoriem vēl var pieminēt Maijas Krekles jaunāko darbu “Atraitnes dēls. Plūdoņa jūtas un dziņas”. Tā ir grāmata, kurā no jauna atklātas latviešu romantisma dzejas dižgara Viļa Plūdoņa dzīves maz zināmas jaunības laika lappuses, kurās, izrādās, lielu lomu spēlējušas viņa dzīves sievietes.

Lai gan daudzi šobrīd ar sirdi un dvēseli ir nodevušies pavasara dārza darbiem, L. Seržante cer, ka uzticamo lasītāju pulks neaizmirsīs, ka pēc aktīvas darba dienas, vakars ar labu grāmatu rokās būs vislabākā atpūta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.