Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes bibliotēka aicina piedalīties Drošāka interneta dienas aktivitātēs

7.februārī jau 20.gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Pasaules Drošāka interneta diena ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 7. līdz 21. februārim Smiltenes bibliotēka aicina piedalīties tiešsaistes viktorīnā “Drošāks internets sākas ar Tevi”. Orientējoties mūsdienu piesātinātajā informācijas telpā, ir jāiemācās izvērtēt dažādus informācijas avotus un ticamību tiem, jāsaprot, kas ir digitālā identitāte un  sociālo tīklu algoritms. Digitālā pratība ir aktīvi un nepārtraukti pilnveidojama prasme, tāpēc pārbaudi savas zināšanas par medijpratību un drošību internetā.

Viktorīnas dalībniekiem būs iespēja laimēt pārsteiguma balviņas!

Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa visu februāri piedāvā 5.-7.klašu skolēniem piedalīties komandu spēlē “Drošāks internets sākas ar tevi!”, kuras laikā varēs pārbaudīt savu informācijpratību, lasītprasmi, loģisko domāšanu, attapību un uzmanību. Lai piedalītos, pedagogi aicināti pieteikt savu klasi pa tālruni 20047831 vai e-pastā bernubiblioteka@smiltenesnovads.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Latvijas Drošāka interneta centrs kā ierasts organizēs aktivitātes bērniem un jauniešiem, par kurām var uzzināt vietnē drossinternets.lv.

Citas noderīgas saites, kur apkopoti vienkārši principi un padomi, ko vajadzētu ievērot, darbojoties virtuālajā realitātē www.esidross.lv, www.draudzigsinternets.lv.

Ar drošību internetā saistītos jautājumus var noskaidrot arī bibliotēkā, sazinoties ar bibliotekāru vai nākot klātienē, iepriekš saskaņojot laiku.

Informāciju sagatavoja: Sanita Lārmane, Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre un Sandra Marķitāne, informācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.