Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes bibliotēka aicina bērnus piedalīties zīmējumu konkursā

Foto: pixabay.com

Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina visus mazos māksliniekus piedalīties aizraujošā Dzejas dienu zīmējumu konkursā un ilustrēt dzejoli! Šogad esam izvēlējušies Imanta Ziedoņa dzejoli “Kukainīt, re, kā saule spīd!” kā iedvesmas avotu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kukainīt,
re, kā saule spīd!
Iemācies sauli, kukainīt!
Re, kā lapele, zaļā un vārā,
elpo
iekšā un ārā!
Skuja nedur
tam, kas nav skujā gāzies.
Kukainīt,
neuzbāzies!
Kukainīt,
re, kā saule spīd!
Iemācies sauli,
kukainīt!
/Imants Ziedonis/

Darbi var būt zīmēti, gleznoti, aplicēti vai darināti jebkurā citā tehnikā izmērā A4. Darbu iesniegšanas termiņš no 28.augusta līdz 15.septembrim.

Konkursa darbi jānogādā Bērnu apkalpošanas nodaļā Gaujas ielā 1 vai jāievieto bibliotēkas pastkastītē (atrodas pie Sporta halles durvīm). Zīmējumu otrā pusē nepieciešams norādīt autora vārdu, uzvārdu un kontakttālruni, lai vajadzības gadījumā varam sazināties par balviņu saņemšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbi tiks vērtēti pēc oriģinalitātes, radošuma un saistības ar dzejas tēmu. Labākie zīmējumi tiks izvēlēti par uzvarētājiem un to autori saņems pateicības balviņas, kā arī darbi tiks izlikti izstādē Smiltenes bibliotēkas logos, Baznīcas laukumā 13.

Dzejas dienas ir ikgadējs notikums, kas piedāvā iespēju iedziļināties dzejas pasaulē, atklāt jaunus talantus un baudīt vārdu mākslu dažādās izpausmēs. Tas ir laiks, kad dzeja kļūst par tiltu starp dažādām domām, jūtām un cilvēku pieredzēm. Šī gada Dzejas dienu motīvs ir “Dzeja elpo”. Šogad vēlamies cildināt Imanta Ziedoņa dzeju, jo viņam šogad apritētu 90 gadi. I.Ziedonis bija izcils latviešu dzejnieks un rakstnieks, kura darbi iedvesmo un vieno cilvēkus. Dzejnieka jubilejas gadā godinām viņa mantojumu un atceramies neizsīkstošo ieguldījumu kultūrā.

Informāciju sagatavoja: Sanita Lārmane, Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.