Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes bibliotēka aicina apmeklēt smiltenieša Eināra Stepīša darbu izstādi “Mans burvju zīmulis”

Foto: pixabay.com

Einārs dzimis un audzis Smiltenē, mācījies Smiltenes Centra vidusskolā. Tagad Einārs dzīvo un strādā Īrijā. Viņam ir vairākas aizraušanās, viena no tām – japāņu valoda. Einārs ir apguvis hiragana alfabētu (zilbju zīmes, kas izveidojušās kā hieroglifu vienkāršojumi) un tagad turpina mācīties kandžī  (hieroglifus, kas tika aizgūti no ķīniešu valodas) alfabētu. Eināra plānus, doties ceļojumā uz Japānu kopā ar tēti Aināru, izjauca Covid-19 pandēmija. Vēl Einārs daudz lasa, viņam patīk komunicēt ar cilvēkiem, kuriem ir savs viedums un gudra dzīves pieredze ar patiesām dzīves vērtībām. Eināram ļoti patīk skatīties filmas. Vismīļākā filma ir “Gredzenu pavēlnieks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad Eināra aizraušanās ir portretu zīmēšana. Viņš atceras, ka pirmais zīmējums tapa 7.klasē matemātikas stundā, kuras laikā viņš uz vienkāršas zīmēšanas lapas uzzīmēja pūķi. Einārs uzskata, ka tieši tajā momentā radās pastiprināta interese par zīmēšanu. Daudz zīmēja pūķus – gan lielus, gan mazus. Kad mamma Irita pajautāja: “Kāpēc Tu, dēls, zīmē tik daudz pūķus?”, Einārs atbildēja: “Mammu, nu paskaties – cik viņi ir mīlīgi…” Einārs pirmos uzzīmēja savus bērnības draugus – kaķenīti Zuzi un suni Reksi. Sāka rasties interese par cilvēka portretu zīmēšanu – kā zīmēt acis, degunu, lūpas, kā to visu sadalīt proporcijās… Informāciju meklēja gan internetā, gan grāmatās. Einārs stāsta: “Portretus es zīmēju no fotogrāfijām. Galvenais ir cilvēka acis, jo tās izsaka visu…Zīmējot portretu, vienmēr atceros vārdus: “Imperfection makes perfection (nepilnība veido pilnību)”.

Visdrošāk Einārs jūtas, zīmējot ar grafītu, jo tad var izlabot kļūdas. Ar krāsu zīmuļiem kļūdas izlabot nevar. Tieši tāpēc izaicinājums bija uzzīmēt portretu ar krāsu zīmuļiem. Tā tapa britu aktrises Emmas Vatsones portrets, kura savu popularitāti iemantoja, pateicoties Hermiones Grendžeres lomai filmu sērijā par burvju zēnu Hariju Poteru. Rezultātā šis portrets ir viens no veiksmīgākajiem.

Einārs stāsta: “Kad es zīmēju portretu ir tāda sajūta, ka es sevi apbalvoju. Un tā ir ļoti liela gandarījuma sajūta”. Bet Eināra vecāki saka: “Kad dēls nav savā istabā, tad vienmēr ir vēlme paskatīties uz molbertu, kur top atkal kāds jauns portrets. Redzot jauno zīmējumu, vienmēr nodomājam : “Mūsu dēlam ir Burvju zīmulis…”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eināra izstāde ir kā iedrošinājums un ierosme ikvienam nebaidīties darīt to, kas patīk, mācīties un sasniegt labus rezultātus, priecējot sevi un daloties priekā ar citiem.

Eināra darbu izstāde apskatāma no 14.aprīļa līdz 31.maijam Smiltenes bibliotēkā, Baznīcas laukumā 13 un ir viena no Bibliotēku nedēļai veltītajām aktivitātēm.

Kopš 1997.gada, pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma, ik gadu tiek rīkota Latvijas Bibliotēku nedēļa. 2022.gada tēma ir “Bibliotēkas spēks: mācies, dari iedvesmo!” un tā notiek visā Latvijā no 18.līdz 24.aprīlim. Bibliotēku nedēļas mērķis ir parādīt bibliotēku spēku – to, cik bibliotēkas ir nozīmīgas kopienai, sabiedrībai, valstij, kā tās iesaistās mūžizglītības procesos, cik pārliecinoši īsteno savas aktivitātes,  iedvesmo attīstībai un saliedē kopienu.

Informāciju pēc Iritas Stepītes stāstījuma sagatavoja: Alda Liuke, Smiltenes bibliotēkas bibliogrāfe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.