Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes autokrosa trasē  –  dalībnieku skaita rekords

Tehniskā sporta kluba “Smiltene” valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla sola,
ka svētdien, 28. augustā, Tepera autokrosa trasē būs, ko redzēt.
FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Svētdien, 28. augustā, Smiltenē, sporta kompleksā “Teperis”, notiks Latvijas čempionāta autokrosā lielais sezonas noslēgums. Sportisti sacentīsies piecās bagiju klasēs un četrās salonautomašīnu  klasēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā pašā dienā Smiltenes jeb Tepera trase uzņems arī Igaunijas čempionāta autokrosā piekto posmu B6000 bagiju klasē (smagie bagiji), D12 klasē (GAZ51) un D13 klasē (GAZ53).

Tehniskā sporta kluba “Smiltene” valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla ir patīkami pārsteigts par sportistu atsaucību – dalībnieku pieteikumu skaita ziņā ir sasniegts Tepera autokrosa trases rekords. Uz abu čempionātu posmiem kopā saņemti 111 pieteikumi.

“Visi boksi ir aizņemti, visiem dalībniekiem pat pietrūkst vietu. Tā mums nekad nav bijis,” atzīst Vairis Tralla, rādot abus asfaltētos laukumus starp autokrosa un kartinga trasēm, kas no vienas vietas ir “nosēti” ar numuriņiem sarkanā krāsā un riepu fragmentiem, iezīmējot boksa vietu katram sacensību dalībniekam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir plānots, ka dalībnieku parāde svētdien, 28. augustā, sāksies pulksten 10, bet Vairis Tralla pieļauj, ka autosportistu skaita dēļ tas var notikt nedaudz vēlāk, kaut gan organizatori centīsies ievērot noteikto laiku.

Latvijas čempionāta autokrosā sezonas noslēgums Tepera trasē būs intriģējošs gan sportistiem, gan skatītājiem. Visās klasēs, izņemot “Xtreme” bagiju klasi, noskaidrosies, kuri sportisti izcīnīs čempionu titulu. Dalībnieku vidū būs gan Latvijas, gan Igaunijas autosportisti.

“Čempions “Xtreme” bagiju klasē kļuva zināms sacensību iepriekšējā posmā – tas ir Mikus Neško no Ogres. Publiski video sižetā internetā Mikus jau pateicis, ka viņa mīļākā trase ir Smiltenē un viņš braukšot uz Smilteni jau kā čempions vienkārši baudīt sacensības un neiespringstot,” iepriecināts par uzslavu trasei, piebilst Vairis Tralla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novadu mājas trasē svētdien pārstāvēs viens braucējs –  Ingus Staško D12 klasē (GAZ 51/52). Pēc neoficiālas informācijas, pēc četru gadu pauzes Latvijas čempionāta Smiltenes posmam gatavojas arī grundzālietis Pēteris Āboliņš.

Konkurence visās klasēs būs sīva, jo dalībnieku ir daudz, visvairāk 2000 Super klasē – 21.

Sporta kompleksa “Teperis” autotrases uzturēšana tās apsaimniekotājiem prasa regulāru, gadiem ilgi ierastu darbu, bet pirms šī Latvijas autokrosa čempionāta posma trasē ir jaunumi. Ir sagādāti ērtāki apstākļi sacensību galvenajiem tiesnešiem, proti, virs viņu tribīnes ir uzlikta nojume, pasargājot no saules un vēja. Jaunums ir arī atpazīšanas zīme “Joker” aplim. “Joker” aplis ir papildu elements autokrosā, kas piedod neprognozējamību, daļā gadījumu turot intrigu līdz brauciena pēdējiem brīžiem. Brauciena laikā katram braucējam šis aplis obligāti jāizbrauc vienu reizi un pašam jāizplāno stratēģija, kurā  brīdī to darīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sandra Pētersone

UZZIŅAI

Smiltene, Tepera trase

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28. augusts

Klases un dalībnieku skaits:

Mini bagiji (14)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Xtreme bagiji (18)

Junior Xtreme bagiji (6)

2000 Super (21)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Open 2500 (5)

VAZ klasika (11)

B1600 (5)

1600 (8)

B6000 (8)

D12 (8)

D13 (7)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.