Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē zāģēs bīstamos un bojātos kokus

Attēlam ilustratīva nozīme.

Marta sākumā Smiltenē pēc novada pašvaldības pasūtījuma ir uzsākta bīstamo, bojāto un kopjamo koku zāģēšana un kopšana. Pēc tirgus izpētes rezultātiem to šogad veic Jelgavā reģistrēts uzņēmums SIA “Anvija PRO”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes pilsētā tiks zāģēti bīstamie, potenciāli bīstamie, bojātie, kalstošie, nokaltušie un slimību invadētie koki šādās teritorijās:  Tepera slēpošanas trases piegulošajā daļā, Jāņukalnā, Lazdukalnā, Gaujas ielas galā, Rīgas ielā, Blaumaņa ielā 26A, Zaķu ielā, Baznīcas laukumā 16A, Baznīcas dārzā, Peldu ielā, Dārza ielā, pilsētas kapos Vaļņu ielā. Šādi darbi notiks arī Trapenē, Rauzā, Variņu pagastā un citviet. Zāģēšanas un kopšanas darbi norisināsies līdz 15. aprīlim.

Smiltenes novada pašvaldība ik gadu organizē pilsētas un novada teritorijā bīstamo koku izzāģēšanu, vainagu sakopšanu, kā arī teritorijas sakopšanu, lai veidotos estētiski pievilcīga un droša vide. Gada garumā tiek veidots bīstamo, kopjamo koku saraksts, un ziemā vai ziemas beigās tiek organizēta tirgus izpēte, tajā aicinot piedalīties vietējos arboristus (kokkopjus), informē Agija Kukaine, Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciāliste.

Viņa uzsver, ka katra koka nozāģēšana tiek rūpīgi izsvērta kopā ar arboristu un Smiltenes novada pašvaldības Apstādījumu saglabāšanas komisiju. 

Pašvaldība aicina iedzīvotājus informēt par bīstamiem kokiem uz pašvaldības zemes, rakstot  Agijai Kukainei uz e-pastu agija.kukaine@smiltenesnovads.lv vai uz pagastu pārvaldēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.