Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē ieplāno zemi mazstāvu dzīvojamai apbūvei

www.pexels.com

Ja viss notiks atbilstoši plānotajam, tad ar laiku Smiltenes novada pašvaldība izsolē piedāvās ap 70 zemes gabalu mazstāvu dzīvojamai apbūvei Smiltenē, teritorijā starp Gaujas ielu, Valmieras ielu,  Daugavas ielu un Smiltenes pilsētas robežu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Smiltenes novada pašvaldība publiskajai apspriešanai nodevusi šīs teritorijas detālplānojumu.

Perspektīvā plāno izsoli

Publiskā apspriešana ilgs līdz 2023. gada 16. janvārim. Publiskās apspriešanas sanāksme notiks “Zoom” platformā 5. janvārī pulksten 17 (saite uz sanāksmi – https://ej.uz/publ-apspr-smiltene).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Detālplānojuma izstrādes mērķis ir Smiltenes novada pašvaldības īpašumā esošā nekustamā īpašuma sadale, veidojot atsevišķus nekustamos īpašumus (pavisam 76). Tie paredzēti rūpnieciskajai apbūvei, jauktā centra apbūvei un dzīvojamās apbūves zonu attīstībai. Plānojums paredz arī teritorijas inženiertehnisko komunikāciju nodrošināšanu, transporta organizāciju pa Limbažu ielu, iekškvartāla ielu plānošanu un piekļuves nodrošināšanu esošajiem un plānotajiem nekustamajiem īpašumiem.

Aicinot iedzīvotājus piedalīties publiskajā apspriešanā, Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļa uzsver, ka šis process ir saistošs tiem cilvēkiem, kuri perspektīvā vēlas iegādāties jaunus īpašumus Smiltenē. Otrs aspekts ir tas, ka šis detālplānojums paredz izveidot  Limbažu ielas pagarinājumu virzienā uz Daugavas ielu, līdz ar to atslogojot Smiltenes pilsētas centra teritoriju no smagā transporta.

Pēc iekškvartāla ielu un inženiertehnisko komunikāciju izbūves perspektīvā būs iespējams iegādāties kādu no zemes gabaliem izsolē, ko rīkos pašvaldība, vismaz tāda ir pašvaldības iecere, apliecina Smiltenes novada domes izpilddirektora vietnieks attīstības jautājumos Mārtiņs Ulāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš informē, ka atbilstoši detālplānojumam šajā teritorijā ir paredzēta mazstāvu dzīvojamā apbūve (šādas teritorijas galvenais izmantošanas veids ir savrupmāju apbūve, rindu māju apbūve un daudzdzīvokļu māju apbūve līdz trijiem stāviem – redakcijas piezīme), rūpnieciskās un publiskās apbūves teritorija un dabas un apstādījumu teritorija.

“Šis process ir saistošs tiem cilvēkiem, kuri perspektīvā vēlas iegādāties jaunus īpašumus Smiltenē.”

“Vienlaikus ar detālplānojumu tiek strādāts pie būvprojekta atbilstoši Smiltenes novada teritorijas plānojuma prasībām un detālplānojuma risinājumiem. Procesu uzsākām, lai varētu pretendēt uz Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā līdz 2027. gadam pieejamajiem finanšu līdzekļiem, startējot projektu konkursos,” piebilst Mārtiņš Ulāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izpētīt var izdrukas veidā vai elektroniski

Publiskās apspriešanas laikā interesenti ar detālplānojumu var iepazīties vai nu izdrukas veidā Smiltenes novada pašvaldības administrācijas ēkā Dārza ielā 3, Smiltenē (klientu apkalpošanas centrā), vai arī elektroniskā veidā pašvaldības tīmekļa vietnē –https://smiltenesnovads.lv/attistiba/planosanas-dokumenti/detalplanojumi//.

Elektroniskā veidā informācija pieejama arī portālā geolatvija.lv – https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_23482.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopsavilkums ar informāciju par detālplānojuma projektu un publisko apspriešanu ir pieejams informācijas stendā Dārza ielā 3 un informācijas stendā Baznīcas laukumā.

Priekšlikumus ir iespējams iesniegt rakstveidā līdz 16. janvārim, nosūtot pa pastu Smiltenes novada pašvaldībai Dārza iela 3, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729, vai iemetot pastkastē pie pašvaldības administrācijas ēkām Dārza ielā 3 vai Pils ielā 2 Smiltenē.

Elektroniski parakstītu iesniegumu var nosūtīt uz e-pastu dome@smiltenesnovads.lv vai vietnē geolatvija.lv publiskās apspriešanas sadaļā saitē “Iesniegt priekšlikumu”.

Informāciju par detālplānojuma risinājumiem un konsultāciju iespējām klātienē un publiskās apspriešanas pasākumiem iespējams saņemt, sazinoties ar detālplānojuma izstrādes vadītāju, Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāju Sarmīti Daudzieti (tālrunis 64707866, 27062522, e-pasts sarmite.daudziete@smiltenesnovads.lv) vai sazinoties ar detālplānojuma izstrādātājas, SIA “Livland group” pārstāvi Veldzi Liepu (e-pasts veldze.liepa@livland.lv). 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.