Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē dzimšanas dienā godina Latviju

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadiena Smiltenē atnāca reizē ar sniegu un aukstumu, taču tas neatturēja smilteniešus beidzot, pēc divu gadu pārtraukuma, svinēt savas valsts svētkus kopā – sildoties pie ugunskura, dziedāt, dejot un atcerēties ceļu uz Latvijas neatkarību. Foto: Sandra Pētersone

Piektdien, 18. novembrī,  Smiltenē Latvijas valsts dzimšanas dienas svinības notika neierastā formātā, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, proti, zem klajas debess, – vispirms Smiltenes kultūras centra pagalmā pie ugunskura, pēc tam – Vecajā parkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie kultūras centra svētku uzrunu teica Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Uzreiz pēc tam sākās patriotisko dziesmu koncerts, kurā uzstājās Smiltenes kultūras centra amatiermākslas kolektīvi, solisti un instrumentālais ansamblis Pētera Vilka vadībā. Pēc tam bija  iespēja izkustēties, dejojot latviskus dančus Līgas Krīgeres-Krūmiņas virsvadībā.

Vakarpusē Vecajā parkā norisinājās gaismas akcija “Mana spēka zīme”, lai novembrī vairotu gaismas klātbūtni.  Šoreiz novembra tumsu kliedēja arī sniegs – Smiltenē sniga jau kopš dienas pirmās puses, snigšana turpinājās vakarpusē, kad daudzi smiltenieši un pilsētas viesi pastaigājās pa parku, vērojot tumsu kliedējošās sveču gaismiņas.

Akcijā “Mana spēka zīme” varēja piedalīties iedzīvotāji, uzņēmumi, iestādes un organizācijas, izgaismojot parka teritoriju ar svecīšu spēka zīmēm, logo un tamlīdzīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie valsts svētki, ko beidzot var svinēt kopā pēc pandēmijas uzspiestā divu gadu pārtraukuma, ir īpaši, patriotisms un saviļņojums ir izteiktāks, uzrunā atzina Smiltenes novada pašvaldības vadītājs Edgars Avotiņš.   

Novada mērs arī novēlēja visiem savu valsti Latviju kopā veidot tādu, lai varētu ar to lepoties.

“Pirms 104 gadiem, kad mūsu senči bija nobrieduši dibināt paši savu valsti un būt saimnieki savā zemē, tas bija ambiciozs un liels mērķis, uz ko tiekties, un viņiem pietika drosmes to sasniegt.  Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā mēs šo valsts gribu bijām nostiprinājuši tik ļoti spēcīgi, ka pēc okupācijas gadiem, tiklīdz Padomju Savienības tvēriens atslāba, mēs izrāvāmies atkal brīvībā. Šeit jāsaka liels paldies daudziem no jums, kuri bija tā laika liecinieki. Es tajā brīdī īsti nesapratu, kāpēc mani vecāki man neļauj klausīties pieaugušo sarunas un saka bērniem, lai viņi iet kur citur. Kad vēlāk tika uzdoti jautājumi, kāpēc tā, atbilde bija, – “tas, par ko mēs runājām un sapņojām, bija jāsargā, lai par to neuzzina svešas ausis”. Brīvība un neatkarība nav pašsaprotamas. Tās ir jāsargā  un par tām jārūpējas. Jābūt  modriem un jāveicina patriotisms, jārūpējas par to, ko mūsu senči mums sagādājuši. Jāatstāj mūsu valsts mūsu bērniem, mazbērniem labāka, nekā to esam saņēmuši no mūsu senčiem,” novēlēja Edgars Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs arī pateicās visiem novada iedzīvotājiem, kuri ikdienā dara vairāk, nekā no viņiem prasa tiešais darbs, iesaistās dažādās sabiedriskās aktivitātēs un palīdz cits citam. Tagad, kad  Latvijā ir energoresursu krīze, šāda vienam otra atbalstīšana un kopā stāvēšana grūtībās ir ļoti svarīga.

GALERIJA: Smiltenē dzimšanas dienā godina Latviju

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.