Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē būvēs īres dzīvokļu namu

Foto: pixabay.com

Nākamajā, 2024. gadā Smiltenes novada pašvaldība Smiltenē plāno uzcelt daudzdzīvokļu īres namu un jau sākusi pieņemt no iedzīvotājiem iesniegumus un nepieciešamos dokumentus un veidot rindu uz šajā mājā pieejamajiem dzīvokļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītā gada nogalē stājās spēkā Smiltenes novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.38/22 “Dzīvokļu izīrēšanas kārtība zemas īres maksas mājokļos Smiltenes novadā”.

Tas ir pirmais solis, lai uzsāktu projekta īstenošanu, kurā ar pašvaldības kapitālsabiedrības “Smiltenes NKUP” iesaisti ir plānota īres mājas būvniecība Smiltenē, šādi paplašinot iespējas Smiltenes novada esošajiem un topošajiem iedzīvotājiem atrast īres mājokļus, skaidro Evija Zurģe, Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos.

Aicina nekavēties ar iesniegumiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šiem saistošajiem noteikumiem pašvaldības dzīvokļu komisijai uzdots atbilstoši saņemtajiem iedzīvotāju jeb mājsaimniecību iesniegumiem veidot atsevišķu zemas īres mājokļu piešķiršanas reģistru. Tas veidosies papildu jau šobrīd pašvaldībā esošajiem palīdzības dzīvokļu reģistriem un speciālistu dzīvokļu reģistriem, proti, veidosies dzīvokļu rinda cilvēkiem, kuri neatbilst iepriekšējo rindu kandidātu statusiem, bet tāpat ir dzīvesvietas meklējumos.

Saistošajos noteikumos atrunāti mājsaimniecības ienākumu griesti attiecībā uz vēlamo dzīvokļa lielumu, iesniedzamie dokumenti, rindas veidošanās kārtība, kā arī dzīvokļu izīrēšanas kārtība.

Noteiktas arī prioritārās grupas šīs rindas veidošanā. Tās ir mājsaimniecības, kurā vismaz viena konkrētajā mājsaimniecībā dzīvojošā persona ir ieguvusi atbilstošu kvalifikāciju jebkurā no  sekojošām darbības nozarēm: pašvaldības attīstības programmā noteiktajās attīstāmajās nozarēs (ražošana un būvniecībā), valsts funkciju nodrošināšanai saistītu pārvaldes uzdevumu vai ar pašvaldības funkciju nodrošināšanu saistītu pārvaldes uzdevumu izpildei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās ir arī mājsaimniecības, kurās dzīvo persona, kuras apgādībā ir un šajā mājsaimniecībā dzīvo vismaz trīs bērni līdz 24 gadu vecumam, kuri iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

“Lai arī pirmā šāda veida ēka dzīvošanai, visticamāk, būs pieejama tikai 2024. gada nogalē, lūdzam iedzīvotājus un uzņēmējus, kuriem vai kuru darbiniekiem šāda iespēja ir aktuāla, nekavēties un jau laicīgi iesniegt  iesniegumus un nepieciešamos dokumentus pašvaldībā (uzņēmēju gadījumā – mudināt darbiniekus to darīt). Šādi veidosies aktuālā rinda un pašvaldības rīcībā būs informācija un pierādījumi īres dzīvokļu nepieciešamībai Smiltenes pilsētā, kas noslēgumā rezultēsies ar noslēgtiem īres līgumiem,” aicina Evija Zurģe.

Viņa piebilst, ka iesniegumus pašvaldībā var iesniegt klientu apkalpošanas centrā, pagastu pārvaldēs klātienē vai arī nosūtīt elektroniski, rakstot tos brīvā formā vai arī izmantojot parasto iesnieguma veidlapu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvēs Pļavas ielā

Pašvaldība jau nolūkojusi Smiltenē zemes gabalu, kur būvēt īres dzīvokļu namu, – Pļavas ielā. Dabā šādas ielas vēl nav, tā būs Limbažu ielas atzars.

To, cik dzīvokļu būs šajā mājā – 24 vai 30, pašvaldība vēl konkrēti nevar pateikt. “Pašreiz esam aprēķinu stadijā. Valsts kvota ir 60 dzīvokļi, uz to mēs pagaidām neiesim. Uzcelsim vienu māju un tad atkarībā no pieprasījuma skatīsimies, vai  ejam uz visu kvotu vai ne. Ļoti ceram, ka iedzīvotāji  pieteiksies un rinda veidosies. Mums ir ļoti svarīgi zināt reālo pieprasījumu pēc šādiem dzīvokļiem,” uzsver Evija Zurģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvējot īres dzīvokļu namu, Smiltenes novada pašvaldība saņems valsts atbalstu. Lai veicinātu cenas ziņā pieejamu īres mājokļu pieejamību reģionos un attiecīgi veicinātu ekonomisko aktivitāti ārpus Rīgas un Pierīgas, Ekonomikas ministrija izstrādājusi jaunu valsts atbalsta programmu īres namu būvniecībai. Programmas ietvaros Attīstības finanšu institūcija ALTUM nekustamo īpašumu attīstītājiem izsniegs aizdevumus ar kapitāla atlaidi. Īres dzīvokļi būs paredzēti mājsaimniecībām, kas nekvalificējas sociālo dzīvokļu saņemšanai, taču vienlaikus to ienākumi nav pietiekami, lai saņemtu hipotekāro kredītu. “Tas ir ALTUM aizdevums ar garantiju. Ja mēs visu izdarām, mums ir diezgan lielas kredītsaistības, bet daļu dzēš  ALTUM garantija,” skaidro Evija Zurģe.

Daudzdzīvokļu īres namu Smiltenē būvēs nākamgad, šogad tiks izstrādāts projekts un izsludināti iepirkumi darbu veikšanai.

Pašvaldības saistošo noteikumu “Dzīvokļu izīrēšanas kārtība zemas īres maksas mājokļos Smiltenes novadā” mērķis ir arī turpmāk stimulēt mājokļu piedāvājumu Smiltenes novadā, nodrošināt cenas ziņā pieejamus mājokļus, veicināt darbaspēka reģionālo mobilitāti un palīdzēt piesaistīt kvalificētus speciālistus Smiltenes novadam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.