Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē būs donoru diena

Lai atjaunotu asins krājumu, Valsts asinsdonoru centrs šomēnes dodas 48 izbraukumos, tai skaitā uz Smilteni 28. februārī. Foto: Valsts asinsdonoru centrs

Līdz ar Covid-19 izplatību, Latvijā strauji samazinās asins krājumi, tāpēc Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz iedzīvotāju palīdzību un ļoti gaida visu asinsgrupu donorus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai atjaunotu asins krājumu, VADC šomēnes dodas 48 izbraukumos, tai skaitā uz Smilteni.

Smiltenē donoru diena notiks pirmdien, 28. februārī, no pulksten 10 līdz 13 sporta skolas ēkā Gaujas ielā 2, informē VADC.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem aptuveni 30 minūtes, skaidro Sintija Kleinhofa, VADC sabiedrisko attiecību speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur šādu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

VADC secina, ka līdz ar Covid-19 izplatību cilvēki kļūst piesardzīgāki un arī donoru ceļš uz Valsts asinsdonoru centra ziedošanas vietām ved retāk. Asins krājums ar katru dienu sarūk, tādēļ VADC lūdz visu iedzīvotāju atsaucību un mudina rast iespēju ziedot asinis. 

Šobrīd īpaši trūkst AB+, AB–, 0– un A– asinsgrupu asinis, bet arī citās asinsgrupās krājums nav spīdošs. Tādēļ VADC lūdz pilnīgi visu donoru atsaucību. Arī iedzīvotāji, kuri līdz šim nekad nav ziedojuši asinis un nezina savu asinsgrupu, ir mīļi gaidīti asins ziedošanas vietās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ikviens cilvēks, kurš jūtas vesels, šobrīd var palīdzēt Latvijas ārstiem cīņā par smagi slimu pacientu dzīvībām, ziedojot asinis. Ārī ārkārtas situācijā notiek smagas autoavārijas, traumas, asiņošana dzemdību laikā un citas situācijas, kad ārsti bez asins komponentiem nespētu glābt cilvēku dzīvības,” mudina VADC direktore Egita Pole.

Viņa uzsver, ka rūpēs par donoru un personāla veselību VADC pastāvīgajās ziedošanas vietās un izbraukumos tiek ievērotas stingras epidemioloģiskās prasības. Ja pašsajūta ir laba, tad ziedot asinis var gan pret Covid-19 vakcinēti, gan nevakcinēti cilvēki.

Atbilstoši Eiropas Savienības vadlīnijām, cilvēks drīkst ziedot asinis pēc septiņām dienām pēc izslimošanas ar Covid-19, ja jūtas labi, ir vesels, nelieto zāles un nav komplikāciju, informē VADC.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.