Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē atcerēsies mākslinieku  Aldi Štelcu

Foto: No “Facebook”

Nākamajā ceturtdienā, 18. augustā, pulksten 19 Smiltenes kultūras centra teātra zālē notiks  Smiltenes mākslinieka, dzejnieka un skolotāja Alda Štelca piemiņas vakars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skatītājiem un lūgtajiem viesiem  pasākumā būs iespēja saņemt vai iegādāties Alda Štelca grāmatu, kurā apkopotas mākslinieka gleznas un dzejoļi, informē Loreta Šperliņa-Priedīte, Smiltenes kultūras centra mākslinieciskā vadītāja.

Vakars norisināsies pieklusinātā gaisotnē ar klaviermūziku un Alda Štelca dzejoļu lasījumiem Smiltenes Tautas teātra aktieru izpildījumā. Sarunās ar mākslinieka tuviniekiem varēs uzzināt vairāk par viņa dzīvi un daiļradi. Turpat, teātra zālē, varēs apskatīt mākslinieka gleznu oriģinālus.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatā “Smiltene. Laiki un Likteņi” tās autors Juris Zušmanis raksta, ka Aldis Štelcs (1952. gada 15. augusts–1992. gada 1. jūlijs) bija mākslinieks pēc izglītības, mākslinieks un dzejnieks pēc dvēseles, ar kura ienākšanu Smiltenē vēl nebijušā līmenī aktivizējās mākslas dzīve, tradicionālās Mākslas dienas norisinājās ar izstādēm un slaveniem viesiem.

Vispirms Aldis Štelcs Smiltenē strādāja par zīmēšanas skolotāju pilsētas skolās, mācīja mākslas vēsturi, vadīja pulciņus un tēlotājas mākslas studiju, bet no 1979. gada bija mākslinieks – noformētājs ceļinieku uzņēmumā “8 CBR”.

Viņš pāragri aizgāja mūžībā, tikai dažas nedēļas pirms savas 40. dzimšanas dienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzeju es gribu uzgleznot
bet dzejā gleznot
to kādi mēs esam
kā mēs ejam
vai cits aiz cita bailīgi stāvam
vai cits citam priekšā aizsargājot

manā pierē savelkas
četras rievas
sāpes bailes ticība prieks
par jums
par sevi
par mums

(Aldis Štelcs 1974. g.)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.