Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolotājus aicina uz gada vērienīgāko STEM konferenci

Publicitātes foto.

Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (SIIC) 23. augustā LU Akadēmiskajā centrā organizē skolotāju metodiski praktisko konferenci „Dabaszinātnes, matemātika, inženierzinātnes un tehnoloģijas skolā efektīvi un radoši”. Lai efektīvi sagatavotos jaunajam mācību gadam, gūtu idejas un praktiskus piemērus radošam darbam klasē, uzzinātu par aktuālāko dabaszinātņu izglītībā un politikā, konference uz domapmaiņu aicina skolotājus, izglītības politikas veidotājus, augstskolu mācībspēkus, izglītības uzņēmumus un citus interesentus. Dalību konferencei LU SIIC mājas lapā iespējams reģistrēt līdz 19. augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konference ir vērienīgākais gada notikums STEM (Science, Technology, Engineering,  Mathematics) izglītībā, kas ik gadu pulcē ap 500 izglītības darbinieku un interesentu. Līdztekus daudziem citiem izglītībā aktuāliem tematiem šogad īpaša uzmanība tiks vērsta uz to, ko šodien nozīmē mācīt skolēnu domāt, ko rāda LU SIIC pētījumi par datu pratības lomu skolas efektivitātes paaugstināšanā un kā mainās skolotāja loma digitalizācijas laikmetā. Savukārt viens no konferences karstākajiem tematiem – STEM skolotāju trūkums Latvijā un tā ietekme uz skolēnu zināšanām un STEM jomas izvēli studijās.

“Neskaitāmi pētījumi pārliecinoši rāda, ka tieši skolotājam un mācīšanas kvalitātei ir vislielākā ietekme uz skolēna rezultātu. Vienlaikus skolu vadītāju asociācija un daudzi skolu vadītāji pauž patiesu izmisumu par katastrofālo skolotāju deficītu STEM mācību priekšmetos. Jau ilgāku laiku LU STEM skolotāju studiju programmās studē niecīgs skaits jauniešu. Iepriekšējos gados, lai risinātu skolotāju deficītu, ir minimizētas kvalifikācijas prasības skolotājiem. Ja skolotāju trūkst, kvalifikācijas prasības ir zemas, tad kvalitāte nav prioritāte. Lai meklētu risinājumus STEM izglītības kvalitātes uzlabošanai, konferencē uz diskusiju esam aicinājuši izglītības ministra krēsla kandidātus,” uz konferences centrālo diskusiju aicina LU SIIC vadītāja Dace Namsone.

Plānots, ka diskusijā “Kādi ir iespējamie risinājumi STEM izglītības kvalitātes uzlabošanai?” piedalīsies Arvils Ašeradens, Antoņina Ņenaševa, Evija Papule, Anna Vladova, Rūdolfs Kalvāns un citi politisko partiju pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ik gadu līdztekus ekspertu un politiķu diskusijām dalībniekiem konferencē būs iespēja apmeklēt arī darbnīcas, kur gūt praktiskus piemērus efektīvam darbam klasē, izstādi, kur iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām izglītībā un uzzināt, kā mācību stundas vērst vēl interesantākas, piedalīties “Ideju tirgū”, kur skolotāji dalās pieredzē ar kvalitatīvām metodiskajām idejām, kā arī iesaistīties sarunās LU SIIC viesistabā. Iepazīties ar pilnu konferences programmu, kā arī reģistrēt savu dalību konferencei iespējams šeit. Reģistrācija ir aktīva līdz 19. augustam vai arī līdz brīdim, kad visas vietas ir aizņemtas.

Konferenci organizē LU SIIC sadarbībā ar LU fakultātēm, Latvijas Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību, Ķīmijas skolotāju asociāciju un Latvijas Ģeogrāfijas biedrību.

Informāciju sagatavoja: Laine Blūma, Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra projektu vadītāja                                 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.