Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skolēnu brīvlaikā Apes bibliotēkā būs galda spēļu diena

Apes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre Ligita Leite iepazīstina ar galda spēļu piedāvājumu. Foto: No personīgā arhīva

Par godu skolēnu brīvlaikam, kas ir šonedēļ, Apes bibliotēkā piektdien, 18. martā, visas dienas garumā norisināsies galda spēļu diena. Nāc uz bibliotēku un ņem līdzi draugus, aicina Apes bibliotēkas vadītāja Agrita Leite.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliotēkā pieejamas tādas spēles kā “Monopols”, “Alias”, “Scrabble”, “Ričuračs”, “Cirks” un citas bibliotēkas krājumā esošās spēles. “Vēlamies, lai skolēni brīvlaikā atrod saturīgas laika pavadīšanas iespējas. Lai atrod laiku atnākt uz bibliotēku un iepazīties ar galda spēļu piedāvājumu. Daudzi jau zina, ka arī pie mums ir pieejamas populārākās galda spēles. Tajā pašā laikā, atnākot uz bibliotēku, viņi varēs iepazīties ar jaunākajām grāmatām un izvēlēties sev kādu interesantu, saistošu lasāmvielu,” stāsta Apes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre Ligita Leite.

Bibliotēkā norāda, ka galda spēļu dienā gan lieli, gan mazi kopīgi apgūs prasmi spēlēt spēles, kā arī sadraudzēties savā starpā. Ikvienam būs iespēja parādīt savu prasmi jau zināmajās spēlēs, kā arī noteikti apgūt kādu  jaunu galda spēli. “Kopīgas galda spēles veicina savstarpējo komunikāciju, paaudžu sadarbību, disciplinētību, prasmi uzvarēt un arī zaudēt. Agrāk arī tika rīkotas šādas galda spēļu dienas, tad līdz ar pandēmiju bija pauze. Tagad pamazām mēģinām šīs tradīcijas atkal atdzīvināt. Darbs ar bērniem un jauniešiem ir ļoti svarīgs. Jācenšas viņiem piedāvāt kādas alternatīvas mobilajiem telefoniem un datoram,” norāda L. Leite un atgādina, – zinātnieki ir atklājuši, ka galda spēles palīdz bērnam apgūt pašas galvenās dzīvē nepieciešamās sociālās prasmes. Galda spēles gan lieliem, gan maziem ir brīnišķīgs rīks, kurš palīdz attīstīt stratēģisko un abstrakto domāšanu, māca sadarboties ar citiem cilvēkiem, māca ātri pieņemt lēmumus, bagātina iztēli, sniedz pozitīvas emocijas. “Turklāt mūsdienās galda spēles nav nemaz lēts prieks, tāpēc ir daļa skolēnu, kas atnāk pie mums un paši atzīst, ka mājās šādu spēļu nav, tādas nemaz nav redzējuši. Tātad ir ģimenes, kurās nevar atļauties iegādāties tādas dārgas galda spēles kā, piemēram, “Alias”,” papildina bibliotekāre.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.