Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Septembrī dzeja pietur Valkas novada skolās

Latvijā septembris ir Dzejas dienu mēnesis, kad teju ikvienā pilsētā notiek dzejas lasījumi un tikšanās ar autoriem – dzejniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai popularizētu Dzejas dienu tradīciju un dzeju, kā vienu no mākslas izpausmes formām un būtisku kultūras daļu bērnu un jauniešu vidū, septembrī Valkas novada skolās notiks tikšanās ar dzejniekiem pasākumā “Dzejas pietura”. Tā laikā dzejnieki skolēnus iepazīstinās ar jaunāko savā daiļradē un aktuālo dzejas pasaulē. Neilgi pēc skolas sākšanās – 13. septembrī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā un Ērģemes pamatskolā  viesosies dzejnieki Jānis Tomašs un Anna Belkovska.

Par latviešu dzejas tīrradni dēvētais Jānis Tomašs izdevis divus dzejoļu krājumus “Melnie darba cimdi” un “Smagatlētika”, un ieguvis vairākus augstus apbalvojumus kultūrā un literatūrā. Šobrīd Jānis dzīvo Kuldīgā uz, kurieni pārcēlās no Rīgas, kur vairākus gadus strādāja Rīgas pašvaldības policijā. Viņš aizrāvies ar kalnu riteņbraukšanu – piedalās MTB maratonos un iebilst pret dzejnieka kā “bālā zēna” tēlu.

Anna Belkovksa ir dzejniece, dramaturģe un prozaiķe, kura savus darbus raksta kopš 18 gadu vecuma. Izdevusi dzejas krājumu “Veranda”. Viņas darbi vēsta par jauniešiem aktuālām tēmām un, lai labāk būtu uztverams dzejoļa iecerētais tonis, autore savos darbos pieturzīmju vietās mēdz izmantot emodži (emocijzīmes).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 29. septembrī skolās pie mazākajiem – sākumskolas vecuma bērniem, viesosies bērnu dzejniece un rakstniece Evija Gulbe. Kopš 2011. gada izdotas astoņas rakstnieces grāmatas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Populārākās ir grāmatu sērijas par diviem žurkulēniem Koko un Riko, kas saņēmušas vairākas godalgas un divas no tām iestudētas Latvijas Leļļu teātrī.

Pasākums notiek projekta ““Dzejas pietura” Dzejas diena Valkas novada skolās 2022” ietvaros, to organizē Valkas novada Centrālā bibliotēka ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.  Projekta mērķis sekmēt līdzsvarotu un vienlīdzīgu pieejamību jaunradīto kultūras vērtību izplatīšanā sabiedrībai reģionos un veicināt augstvērtīgas dzejas popularitāti.

#Dzejasdienas2022

Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas, Sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.