Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

SEO optimizācija mājaslapai – 5 soļi, kā to veikt

Lai nokļūtu tuvāk saviem potenciālajiem klientiem – Tavam uzņēmumam ir jābūt pieejamam arī digitālajā vidē! Nepieciešamība pēc mājaslapas pieaug ar katru dienu – šī iemesla dēļ dienu no dienas tiek reģistrēti arvien jauni domēni. Lai starp visām mājaslapām izceltos, nepieciešams sniegt vērtīgu, SEO labajai praksei atbilstošu saturu. Kā veikt SEO optimizāciju? Uzzini šajā rakstā!

SEO optimizācija vietnei – kā to paveikt?

Mājaslapas SEO optimizācija ietver virkni dažādu darbību kopumu, kas tiek veiktas gan mājaslapā (on-site optimization), gan ārpus tās (off-site optimization), lai sniegtu arvien labāku pieredzi vietnes apmeklētājam un, protams, nonāktu TOP pozīcijās meklētājprogrammu rezultātos.

4 soļi, kā veikt SEO optimizāciju mājaslapai:

  1. atslēgvārdu izpēte. Visa pamats – atslēgas vārdi, kurus lietotāji izmanto, meklējot produktus vai pakalpojumus, ko Tu viņiem vari piedāvāt. Atslēgvārdu izpēte ļauj izprast lietotājus un to nodomus, aktivitātes digitālajā vidē, lai piedāvātu vajadzībām pielāgotu saturu;
  2. vietnes struktūra. Nepieciešams jau sākumā izplānot lapas struktūru, kas spēs lietotājam ērti un vienkārši funkcionēt ilgtermiņā. Plānojot atvērumus, lūkojies nākotnē – atvēli vietu papildu sadaļām, kas var būt nepieciešamas, attīstoties uzņēmumam, tāpat strukturē un grupē atvērumus tā, lai būtu vienkārši un loģiski attīstīt vietni nākotnē;
  3. satura optimizācija. Galvenokārt, saturs jābalsta uz atlasītajiem atslēgvārdiem. Satura optimizācija ietver dažādus faktorus – teksta optimizāciju ietekmē atvēruma teksta garums (ieteicams ne mazāk kā 300 vārdi), numerācija, strukturēts saturs ar izcēlumiem u.c. Tāpat ir nepieciešama arī vizuālā satura optimizācija – attēli, video u.c.
  4. vietnes darbības izvērtēšana. Lai mājaslapa ilgtermiņā funkcionētu pareizi, tā regulāri jāuzrauga. Jāizvērtē, kāda ir vietnes darbība, jāidentificē problēmas un tās pēc iespējas ātrāk jānovērš u.c.

SEO optimizācija Kebbe IT

Paša spēkiem veikt SEO optimizāciju ne vienmēr būs vienkārši – tam nepieciešamas specifiskas zināšanas, kas ļauj izvērtēt dažādus ar optimizāciju saistītus aspektus. Šādā gadījumā ieteicams uzticēt optimizāciju speciālistiem – piemēram, Kebbe IT komandai.

Par to, ko piedāvā Kebbe IT un kāda ir speciālistu pieredze ar mājaslapu izstrādi un optimizēšanu, uzzini Kebbeit.lv mājaslapā!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.