Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Seniorus aicina vakcinēties, nosūtot īsziņas

Foto: freepik.com

Līdzīgi kā pērn, arī šoruden Latvijā ar īsziņas starpniecību uzsākta senioru aicināšana vakcinēties pret “Covid-19” un gripu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās īsziņas plānots nosūtīt gados vecākajiem senioriem, pēc tam īsziņas pakāpeniski saņems arī citi mērķa grupas seniori vecumā no 65 gadiem, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Personas vecumā no 65 gadiem var saņemt valsts apmaksātu gripas vakcīnu.

SPKC skaidro, ka vakcinēties pret “Covid-19” tiks aicināti tie seniori, kuriem saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām ir pienācis laiks vakcinācijai pret šo infekcijas slimību. Seniori, par kuriem būs pieejama informācija par “Covid-19” pozitīvu testu, vai kuri nesen pārslimojuši “Covid-19” vai jau saņēmuši “Covid-19” vakcīnu, šādu īsziņu nesaņems. Adresātu tālruņa numuri tiks atlasīti no dažādām datubāzēm – manavakcina.lv, valsts E-veselības sistēmas, kurās datus sniedz ārstniecības iestādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemot īsziņu, kā sūtītājs būs norādīta Veselības ministrija, savukārt uzaicinājuma īsziņas teksts būs: “Vakcinejies pret Covid-19 un gripu! Piesakies pie gimenes arsta, vakcinacijas kabineta vai manavakcina.lv. Negaidi, kad saslimstiba pieaugs!” Īsziņas tiks nosūtītas automatizēti, tas nozīmē, ka uz šo tālruņa numuru nav iespējams nosūtīt atbildes īsziņu vai piezvanīt.

Uzaicinājuma īsziņas mērķis ir papildus individualizēti uzrunāt iedzīvotāju riska grupu – seniorus, lai atgādinātu par iespēju vakcinēties un mudinātu to darīt savlaicīgi, negaidot būtisku “Covid-19” saslimstības pieaugumu. Straujas saslimstības pieauguma apstākļos vakcinācijas veikšana ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos var tikt organizēta ar gaidīšanu garākās pieraksta rindās nekā šobrīd, kad vakcinācijas veikšana ir ātri un ērti pieejama.

Neatkarīgi no tā, vai īsziņa ir vai nav saņemta, speciālisti aicina ikvienu senioru pieteikties sava ģimenes ārsta praksē vai vakcinācijas kabinetā un vakcinēties jau tagad.  Proti, “Covid-19” var veicināt hronisko saslimšanu saasinājumus. Savukārt pabeigts primārās vakcinācijas kurss pret “Covid-19” un veikta balstvakcinācija būtiski samazina smagu slimības, hospitalizācijas un nāves risku, norāda SPKC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

#SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.