Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Seniori iepriecināti no sirds

Smiltenes pensionāru apvienības organizētajā braucienā uz Kurzemi vietas grupā tika izķertas ātri. Daļai potenciālo braucēju pat nācās atteikt, jo autobuss tik lielu skaitu ceļotāju nevarēja uzņemt.
FOTO: BIRUTA KRITNERE

Seniors nav mājās sēdētājs – “Ziemeļlatvijai” teic Smiltenes pensionāru apvienības vadītāja Rita Bormane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovasar viņa sarīkojusi Smiltenes novada vecākajai paaudzei jau vairākas ekskursijas – uz Latgali, Vidzemi un Kurzemi.

Pirmo reizi Liepājā un Saldū

Nākamais ceļojums būs 15. septembrī uz Sēliju, grupā jau tagad brīvu vietu vairs nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vienmēr jādomā, lai visa vecuma cilvēkiem būtu, ar ko nodarboties. Jaunieši atradīs paši, bet senioriem jāpalīdz. Ne visiem ir sava automašīna, ar ko apceļot Latviju,” piebilst Rita Bormane.

Piemēram, divu dienu ekskursijā uz Kurzemi pieteicās tik daudz interesentu, ka visiem autobusā nebija vietas, – aizbrauca 50 cilvēki no Smiltenes, Apes, Trapenes, Palsmanes, Variņiem un vēl citiem novada pagastiem, bet 18 potenciālajiem braucējiem nācās atteikt.

Smiltenes pensionāru apvienības vadītāja teic lielu paldies Smiltenes novada pašvaldībai, novada deputātiem un pašvaldības Sociālajam dienestam, it īpaši sociālajai darbiniecei Anitai Šteinbergai par atbalstīto lūgumu un piešķirto finansējumu autobusa izdevumu apmaksai, jo tas būtiski samazināja senioriem dalības maksu par ekskursiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība daļu transportam nepieciešamā finansējuma piešķīra no sava budžeta, bet daļa naudas tika atvēlēta no Eiropas Sociālā fonda projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā”.

“Daudzu gadu laikā, kopš vadu Smiltenes pensionāru apvienību, šī ir trešā reize, kad pašvaldība mūs finansiāli atbalstījusi, un pirmā reize, kad finansējums piešķirts tieši no pašvaldības budžeta. Esmu par to gandarīta, un arī daudzi seniori bija gandarīti, jo tā viņiem bija iespēja apceļot Latviju. Braucēju vidū bija cilvēki, kuri nekad nebija bijuši, piemēram, Liepājā un Saldū. Pēdējo gadu laikā neviens nebija bijis Ķemeros, kur sanatorijas apkārtnē gada laikā notikušas lielas pārvērtības.   Daudziem acīs bija asaras. Cilvēki atcerējās savu jaunības laiku, to, kā atpūtušies Ķemeru sanatorijā. Ķemeros gida pavadībā izstaigājām sanatorijas parku,” stāsta Rita Bormane.

Kurzemes ekskursijas pirmajā dienā apskates objekti bija Ķemeri, Saldus, Brocēni un Liepāja, kas tika apskatīti arī nūjojot ar līdzi paņemtajām nūjām, jo ceļojums tika atbalstīts veselīga dzīvesveida projektā. Otrajā dienā galvenais akcents bija 4. Vislatvijas Senioru ansambļu sadziedāšanās, sadejošanās svētki Liepājā, koncertdārzā ”Pūt, vējiņi!”, kur uzstājās vairāk nekā 700 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs pat nebijām plānojuši divas dienas doties braucienā uz Liepāju, bet tad uzzinājām par šo pasākumu, turklāt Latvijas Pensionāru federācija nāca mums pretī ar naktsmītņu organizēšanu. Skatījāmies, priecājāmies, kā dzied citi, bet arī mūsu novadā ir ansambļi, kuri tur varēja uzstāties, piemēram, Trapenē, bet līdz viņiem šī informācija nebija nonākusi,” piebilst Rita Bormane.

Gaida jaunpienācējus

Pēc aktīvā tūrisma sezonas no­slēguma Smiltenes pensionāru apvienība rīkos pasākumus telpās. Jau ieplānots koncerts Smiltenes kultūras centrā, atzīmējot 1. oktobri, Starptautisko senioru dienu, tikšanās ar Smiltenes dzejniekiem, saruna par aktuāliem jautājumiem ar pašvaldības uzņēmuma “Smiltenes NKUP” speciālistiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz šiem pasākumiem var nākt visi interesenti, ne tikai seniori, informē Rita Bormane. “Pandēmijas laiks mūsu rindas diemžēl ir pašķetinājis. Ir seniori, kuri  aizgājuši viņsaulē, ir seniori, kuri tagad mājo pansionātā. Ļoti vēlamies, lai mūsu apvienībai pievienojas jauni, radoši cilvēki ar idejām, kā kopā saturīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku,” pulciņā aicina Smiltenes pensionāru apvienības vadītāja. Interesentiem jāseko līdzi informācijai par gaidāmajiem pasākumiem.

Sandra Pētersone

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.