Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Seniori aicināti uz tējas pēcpusdienu Raunas bibliotēkā

Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: pixabay.com

Trešdien, 16. novembrī, pulksten 14 Raunas bibliotēkā seniori aicināti uz satikšanos un sarunām pie tējas tases par senioru iesaisti kultūras pasākumu veidošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādas tējas pēcpusdienas idejas iniciatore ir Inese Pulkstene. Viņa pati pirms dažiem gadiem uz Raunu pārnākusi no Rīgas. “Cik vien varu un rodas iespējas, iesaistos visos kultūras dzīves pasākumos. Pati esmu bijusi kultūras jomas darbiniece un zinu, ko nozīmē kāds kultūras pasākums no idejas līdz īstenošanai. Tāpēc sadarbībā ar Raunas kultūras centru nolēmām, ka uzklausīsim senioru domas par to, kā viņi labprāt pavadītu laiku, nākot kopā un kaut ko darot vai iesaistoties. Šis būs tāds pirmais senioru kopā sanākšanas pasākums. Redzam, ka citviet seniori atrod iespējas vienoties zem kādas kopīgas vienotības zīmes – vai nu tā būtu biedrība, vai neformāls klubiņš. Proti, vienu laiku biju iesaistījusies Smiltenes pensionāru biedrības aktivitātēs, pievienojos ekskursijās. Kāpēc mums uz vietas nevarētu būt arī kaut kas līdzīgs, vismaz kāds senioru klubiņš? Ceram uz iedzīvotāju atsaucību, un varbūt mums izveidosies tāds senioru klubiņš, kādi ir daudzviet citur,” “Ziemeļlatvijai” atklāj I. Pulkstene un dara zināmu, ka tējas pēcpusdienas ideja ir parunāties par notiekošo un dalīties iespaidos par šī gada pasākumiem Raunā. “Kopīgi izveidosim ierosinājumus senioru iesaistei kultūras pasākumu veidošanā. Uzklausīsim priekšlikumus un ieteikumus Raunas senioru dzīves un atpūtas veicināšanā. Tuvojas gada nogales svētki. Pieļauju, ka daudziem senioriem ir idejas, kā šo laiku padarīt saturīgāku, lai būtu prieks dvēselei un radošajam garam,” pamato I. Pulkstene.

Jāmin, ka šis ir tikai viens no Raunas pasākumiem, kas novembrī notiek Raunas bibliotēkā. Pirmdien, 14. novembrī, tur izskanēs Ziemeļvalstu literatūras nedēļas lasījumi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Nupat bibliotēkā saņemti darbiņi izstādei “Rauna Latvijai” no lieliem un maziem, no skolas un bērnudārza. “Stiprinot Latviju, aicinājām iesaistīties pašu iedzīvotāju veidotā izstādē, kur bija iespēja radoši izpausties. Varēja nest zīmējumu, līmējumu, dzejoli, veltījumu, vēstījumu, kopdarbu vai individuālu darbu. Katrs mēs citādāk saredzam savu Latviju, to apliecina arī saņemtie darbiņi. Ikvienam ir iespēja atnākt uz Raunas bibliotēku un apskatīties, kādus apsveikumus Latvijai radījuši bērni un skolēni. Lielie darbi apskatāmi bibliotēkas logos, pārējie ‒ bibliotēkā,” informē Raunas bibliotēkas vadītāja Digna Soboļeva un atklāj, ka uz šo izstādi ir saņemta raunēnietes Aivas Parandjukas glezna, vairākus darbus iesūtījuši mazie ķipari, tostarp no Raunas pirmsskolas izglītības iestādes grupiņām. Izstādei cītīgi darbus gatavojušas Raunas pamatskolas 1., 2., 3. un 4. klases. Izstāde “Rauna Latvijai” būs apskatāma visu novembri. Mazajiem apmeklētājiem bibliotēkā būs arī pārsteigums.

Savukārt 26. novembrī pulksten 16 bibliotēkā būs ārsta kardiologa Andreja Ērgļa lekcija “Par sirds veselību un dzīvotprieku jeb kā nodzīvot kvalitatīvi līdz 120”.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.