Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Saieta namā “Lugažu muiža” – unikāla izstāde par Latvijas un Igaunijas vēsturi

Izstādes atklāšanā Valkas pagasta saieta namā “Lugažu muiža” saieta nama vadītāja Zane Mīļā (no kreisās), biedrības “Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs” bocmanis Gints Šīmanis. Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere un Valkas pagasta Lugažu bibliotēkas vadītāja Zinaīda Veise. Foto: No personīgā arhīva

Interesentiem Valkas pagasta saieta namā “Lugažu muiža” līdz 1. novembrim ir iespēja apskatīt ceļojošo izstādi “Johana Kristofa Broces (1742–1823) devums Latvijas novadpētniecībā: Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija LU Akadēmiskajā bibliotēkā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saieta nama “Lugažu muiža” vadītāja Zane Mīļā stāsta, ka Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka veic nozīmīgu darbu kolekcijas popularizēšanā, jo J. K. Broces Baltijai veltīto zīmējumu un aprakstu kolekcijas unikalitāte ir daudzpusīgās un visaptverošās vēsturiskās liecības, kurās ar lielu precizitāti attēloti apdzīvoto vietu skati, pilsētu un lauku iedzīvotāji, dažādas tehniskās ierīces, ģerboņi, zīmogi un monētas.

2017. gadā J. K. Broces kolekcija tika iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā. Daudzi zīmētie objekti un dokumenti laika gaitā gājuši bojā vai pazuduši, un ziņas par tiem saglabājušās vienīgi J. K. Broces kolekcijā – desmit lielformāta sējumos “Sammlung verschiedener Lieflandischer Monumente…”, kuru 3130 lappušu tušas zīmējumos, akvareļos, aprakstos un dokumentos ar lielu rūpību un precizitāti fiksēta Latvijas un Igaunijas vēsture.

“Izstāde dažādos Latvijas novados tiek atklāta tādēļ, lai novadu iedzīvotāji varētu iepazīties ar vēsturiskajām liecībām, kuras J. K. Broce ir atstājis savos zīmējumos un aprakstos, kas ir kultūrvēsturiska vērtība kā Latvijas, tā Eiropas mērogā,” uzsver Z. Mīļā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.