Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ruckas mākslas centrs Cēsīs aicina skolēnus meklēt radošus un inovatīvus risinājumus nākotnes izaicinājumiem

Projekta uzskates attēls.

Ruckas mākslas fonds un Norvēģijā bāzētais zinātnes centrs Vitenparken projektā “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” ar kritisku diskusiju un laikmetīgās mākslas starpniecību meklēs radošus risinājumus šodienas un nākotnes krīzēm. Ar EEZ grantu atbalstu īstenotajā projektā skolēniem vecumā no 10 līdz 18 gadiem piedāvās iesaistīties dažādās klātienes un tiešsaistes meistarklasēs, kuras vadīs starpdisciplināra profesionāļu komanda no Latvijas un Norvēģijas, pārstāvot vizuālās mākslas, vides zinātnes, gastronomijas un citas jomas. Palīdzot nākamajai paaudzei rast risinājumus krīžu pārvarēšanai, mazinot trauksmi un bažas, kas saistītas ar klimata un ģeopolitiskās situācijas nenoteiktību mūsdienās, tiks veicināta arī bērnu un jauniešu iesaiste mākslas un kultūras aktivitātēs reģionos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiešsaistes meistarklasēs ar mākslīgā intelekta palīdzību tiks vizualizēts kā varētu izskatīties nākotnes maltītes, pētītas invazīvās sugas, kas, gluži kā citplanētieši, apdzīvo svešas ekosistēmas, piemēram – Latvijas ezeros un upēs sastopamais Amerikas signālvēzis. Tāpat kopīgi tiks pētīts, ko cilvēki varētu ēst un kādus produktus audzēt, dzīvojot kosmosā. Vasarā Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā norisināsies arī klātienes darbnīcas, kurās kopā ar māksliniekiem un pavāriem nedēļas garumā jaunieši apspriedīs un modelēs nākotni caur mākslas un ēdiena prizmu. Tiks veidotas 3D ēdiena skulptūras, mākslā pārstrādāti ēdienu pārpalikumi un austersēnes, kopīgi veidota spēle par invazīvo signālvēzi, kā arī iespēja visu darbnīcās gatavoto nogaršot.

Savukārt rudenī bērniem un jauniešiem būs iespēja saņemt dari pats mākslas komplektus “Apēd+Mākslu”, kuros projekta autori būs apkopojuši vadlīnijas individuāliem mākslas un kulinārijas eksperimentiem. Tiem pieteikties varēs projekta mājaslapā, un komplekti tiks izsūtīti uz visiem Latvijas reģioniem bez maksas. Noslēdzot projekta tiešsaistes un klātienes aktivitātes, 16. jūlijā Cēsīs tiks atklāta izstāde, kurā tiks eksponēti bērnu un jauniešu radītie mākslas objekti, kas tapuši darbnīcu laikā. Paralēli taps arī īsfilmu cikls “Nākamā paaudze+Klimats+Nākotne”, kurā tiks pētīts ekoloģiskais satraukums un neskaidrības par nākotni bērnu un jauniešu vidē, ko plānots publicēt 2023. gada rudenī.

Projektu īsteno Ruckas mākslas fonds, kas izveidots 2007. gadā ar mērķi piesaistīt sabiedrības uzmanību aktuālu vides aizsardzības un sociālo jautājumu risināšanai ar dokumentālā kino un foto projektu palīdzību un Vitenparken zinātnes centrs, kas atrodas Norvēģijas zinātnes universitātes telpās. Vitenparken ir bezpeļņas organizācija, kuras galvenās darbības jomas ir semināri, meistarklases un hakatoni par pārtikas ražošanu un tehnoloģijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” saņem dotācijas € 140’215 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekts “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” (Nr. EEZ/2022/2/23) tapis Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” konkursa “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Paula Jansone, “Māksla+Ēdiens+Nākamā paaudze” komunikācijas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.