Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rauna svinēs

Foto: booking com

Nākamās nedēļas nogalē jau desmito gadu pēc kārtas Rauna svinēs vārda dienu un aicina ikvienu ciemos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tiekamies Raunā!” uz svētkiem ielūdz Raunas kultūras centra vadītāja Linda Vecgaile. Svinības sāksies piektdienas, 19. augusta, vakarpusē ar skaistāko Smiltenes novada dārzu saimnieku sumināšanu un koncertu Raunas evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Godinās dārzu  saimniekus

Vispirms 19. augustā pulksten 18 Raunas bibliotēkas un muzeja pagalmā notiks Smiltenes novada pašvaldības rīkotā konkursa  “Dārza pērles Smiltenes novadā 2022” laureātu godināšanas svinīgs pasākums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa komisijas pārstāve, Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine informē, ka ir 17 laureāti – visi, kuru dārzi tika pieteikti un vērtēti konkursā.

“Visi viņi ir pelnījuši uzvarēt, tāpēc visi ir laureāti. Katrs ir ar savu stāstu, ar īpašu pieeju dārzam. Visus vieno savas vietas un dzimtenes mīlestība, kas izpaužas arī, gaumīgi iekopjot savu īpašumu un radot ziedošu vidi. Visi ir darītāji, visi ir čakli. Katrs ir īpašs savā jomā, savā virzienā,” konkursa laurātus uzteic Agija Kukaine.

Godināšanas pasākumā Smiltenes novada pašvaldība visiem 17 konkursa laureātiem pasniegs Atzinības rakstus un īpaši sarūpētas dāvanas. Pēc tam  pulksten 19 Raunas luterāņu baznīcā sāksies neierasts koncerts “Neredzamā klātbūtne”, kurā varēs dzirdēt ērģeļu un elektriskās ģitāras saspēli. Muzicēs Armands Alksnis (elektriskā ģitāra) un Ilona Birģele (ērģeles). Ieeja koncertā – pret ziedojumu Raunas baznīcai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būs gan bērniem, gan pieaugušajiem

20. augustā visas dienas garumā Raunā un tās apkārtnē pie sevis aicinās Mājas kafejnīcas, bet bērnu priekam būs jautras un radošas atrakcijas bērnu rotaļu laukumā, Vidzemes ielā 2. Mazajiem raunēniešiem un viesiem no pulksten 11 līdz 17 tiks piedāvāta plaša programma: seju apgleznošana, gumijas batuti, piepūšamā atrakcija, bumbiņbaseins, putu ballīte, radošās darbnīcas.

Vakarā varēs doties uz Tanīsa kalnu un bez maksas apmeklēt divus koncertus, kuriem pa vidu pulksten 22.30 Ogriņkalnā, otrpus Tanīsa kalnam, būs uguņošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 21 Tanīsa kalnā sāksies Mārtiņa Kantera (Ruska) TRIO koncerts, kurā skanēs labākās dziesmas no mūziķa albumiem “Pieskāriens”, “Piparmētru tēja” un “Glezna”. 

Savukārt pulksten 23 koncertā uzstāsies Kriss Noa (Chris Noah) jeb Krists Indrišonoks, kurš indīrokā apvieno lipīgas melodijas ar romantiskiem dziesmu tekstiem.

Pēc Krisa Noa koncerta pusnaktī Raunas centrā, kafejnīcā “Jaunā Rauna” pie galdiņiem sāksies balle ar dzīvo mūziku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raunas vārda dienas svinību laikā varēs apskatīt arī izstādes. Mākslinieces Dinas Dubiņas darbu izstāde “Zīmīgā tikšanās” tiks eksponēta sadarbībā ar mākslas galeriju “Bazar’t”. Pilsdrupu tornī būs mākslinieces gleznu izstāde, Raunas bibliotēkā – miniatūras, Raunas pagasta pārvaldes zālē – dzintara gleznas.

Dina Dubiņa mākslā ir jau vairāk nekā 45 gadus, viņas darbi atrodas Latvijas, Krievijas un Vācijas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās visā pasaulē. Savu radošo darbību sākusi kā rotu māksliniece, bet no 80. gadu beigām Dina Dubiņa pievērsusies lielformāta emaljas gleznām un miniatūrām. Pie Raunas bibliotēkas būs arī ziedu izstāde.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.