Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rada “miera ostu” ukraiņu bēgļu bērniem

Nodibinājums “Fonds Saules kalns” Smiltenē sniedzis kārtējo ieguldījumu, lai palīdzētu tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri patvērumu no viņu dzimtenē notiekošā kara atraduši Smiltenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad, sākot no maija līdz 31. oktobrim, nodibinājuma “Fonds Saules kalns” telpās Smiltenē, Galdnieku ielā, notiek individuālas nodarbības “Iekšējo resursu meklēšana ukraiņu bēgļu bērniem”. Tās apmeklē vidēji 20 bērni un viņu vecāki gan no Smiltenes un Apes pilsētām, gan no Smiltenes novada pagastiem, kur šobrīd ir viņu mājvieta.

Vecāki priecīgi, – bērni tagad uz skolu skrien ar prieku

Nodarbību mērķis ir mazināt bēgļiem emocionālo spriedzi, veidot pozitīvu domāšanu, ticību sev un saviem spēkiem, spēju pārvarēt nemiera un panikas sajūtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Smiltenes novadā patvērumu atradušas ģimenes no Austrum­ukrainas – Harkivas apgabala, Mariupoles, Doneckas, kur joprojām ir karš, kur ir sabombardētas viņu mājas un zaudēta iedzīve. Bēgļi pie mums atrodas drošībā, bet problēmas viņiem ir tik un tā, un tāpēc viņi ļoti novērtē šāda veida palīdzību. Nodarbības kalpo tam, lai uzlabotu viņu noskaņojumu, palīdzētu bērniņiem pārvarēt komunikācijas grūtības skolā un bērnudārzā, jo, atbraucot uz Latviju, viņiem viss te ir svešs – valoda, tradīcijas, daba, dziesmas,” stāsta nodibinājuma “Fonds Saules kalns” vadītāja Ļubova Ņikiforova.

Ar ukraiņu bēgļu ģimenēm nodarbībās strādā izglītības psiholoģe Natālija Juščenko. “Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka viņa ir viena no tiem Ukrainas iedzīvotājiem, patvēruma meklētājiem Latvijā, kuriem mūsu valstī izdevies atrast darbu savā profesijā.

Natālija ir izglītības psiholoģe ar teju 20 gadus lielu darba stāžu. Ukrainā viņa strādājusi gan skolā, gan bērnudārzā, un tagad savas zināšanas liek lietā Smiltenes novadā, sniedzot psiholoģes konsultācijas gan bērniem, gan pieaugušajiem – pamatā saviem tautiešiem, citiem bēgļiem no Ukrainas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodibinājums “Fonds Saules kalns” nodarbībām ar ukraiņu bērnu ģimenēm ir izvirzījis konkrētus sasniedzamos rezultātus. Tie ir: paaugstināta pašapziņa, mazināts psihoemocionālais stress, samazināta trauksmes sajūta, attīstītas prasmes nepakļauties stresam pašreizējos apstākļos.

Rezultāts ir jau pēc pirmajiem diviem mēnešiem, atzīst sešu bērnu māmiņa Alla Jermaļuka. Viņa ir pateicīga par iespēju viņas bērniem piedalīties individuālajās nodarbībās.

“Maniem bērniem bija saskarsmes grūtības ar citiem bērniem gan bērnudārzā, gan skolā. Viņi piedzīvoja pastiprinātu trauksmi un bailes, un tas ietekmēja viņu emocionālo stāvokli. Esmu pateicīga par nodarbībām, kurās tika atrasta individuāla pieeja katram manam bērnam, izstrādāti ieteikumi turpmākai līdzdalībai, palīdzot bērniem pārvarēt grūtības. Tagad bērni ar prieku skrien uz skolu un bērnudārzu,” vērtējumu izsaka Alla Jermaļuka un novēl nodarbības turpināt arī pēc konkrētā projekta noslēguma oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Redzot labo rezultātu, grib turpināt nodarbības

Šo projektu par atbalsta sniegšanu Smiltenes novadā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem “Fonds Saules kalns” īsteno, pateicoties labdarības organizācijai “Valmieras novada fonds”.

“Fonds Saules kalns” tajā vērsās ar savām iecerēm un saņēma atbalstu, piemēram, varēja iegādāties aprīkojumu nodarbībām ‒ sajūtu paklāju, inventāru gaismas terapijai un smilšu terapijai, piemēram, siltās smiltis, kas bērnam sniedz saudzīgus dabiskus impulsus, paaugstinot viņa emocionālo labsajūtu, miera un relaksācijas sajūtu, kā arī uzlabo saskarsmes prasmes un palīdz atgūt līdzsvaru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu finansiāli atbalsta arī “Palīdzības platforma Ukrainas civiliedzīvotājiem Vidzemē”, kas ir Sabiedrības integrācijas fonda projekts, to finansē Eiropas Savienība (ES) ‒ finansējumu nodrošina ES Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds.

Savukārt “Fonds Saules kalns” no savas puses finansiāli atbalsta un savās telpās rīko ikmēneša noslēguma kopējo nodarbību, ko apmeklē projektā iesaistītās ukraiņu ģimenes un latviešu bērni no Smiltenes novada.

“Tas ir kopīgs pasākums ar nodarbībām, rotaļām, dziesmām, ēdināšanu, un tā laikā vērojam, ir vai nav pozitīvs rezultāts individuālajām nodarbībām, – vai bērni ir izmainījušies, kā viņi komunicē ar vienaudžiem, vai veidojas spēja pārvarēt grūtības, vai uzlabojas emocionālais stāvoklis un tamlīdzīgi. Mēs redzam, ka mums ir ļoti labi rezultāti. Anketējām vecākus, un arī viņi ir ļoti apmierināti un grib, lai projekts turpinātos. Ja tāda vēlme saglabāsies, tad mēs atkal vērsīsimies Valmieras novada fondā ar lūgumu turpināt sniegt atbalstu, jo ir ļoti labs pieprasījums un ļoti labi rezultāti,” teic Ļubova Ņikiforova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.