Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pretī Raunas gaismai dodas simtiem ļaužu

Viena no skaistākajām un romantiskākajām Raunas tradīcijām – ziemas vakara pastaiga sveču gaismā – arī šogad sapulcināja daudz ļaužu. Apmeklētāju uzskaite pārtrūka pie 1594 cilvēkiem, jo beidzās simboliskās biļetes (konfektes). Foto: Sandra Pētersone

Kad teju visa  Rauna iepriekšējos gados ziemas vakarā sveču gaismā jau izstaigāta un maršrutu negribas atkārtot, tad organizatoriem ir ko palauzīt galvu, lai turpinātu vienu no skaistākajām un romantiskākajām raunēniešu tradīcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr šoziem viņiem izdevās saredzēt vienu neapgūtu stūrīti – mazdārziņu rajonu starp Dārza ielu un Vidzemes ielu pie Raunas parka, kur arī sestdien, 4. februārī, sākās šī gada vakara pastaiga sveču un lāpu gaismā aptuveni trīs kilometru garā maršrutā.

Smiltenes novada Raunas kultūras centra vadītāja Linda Vecgaile ar savu komandu bija parūpējusies par sveču, lāpu un degošu bluķu izgaismotu ceļu uz sniegotās ziemas ainavas fona, gaismu spēli kokos un pļavās, noskaņu mūziku (tā skanēja Latvijas daudzsološā čellista un komponista  Mareka Radzēviča izpildījumā neklātienē) un par kādu apbrīnas vērtu priekšnesumu – baletskolas dejotājām, kuras savu priekšnesumu sniedza, dejojot bumbā.

Takas “odziņas” bija arī speciāli uzbūvētie lielie gaismas “vārti” uz Dārza ielas un disko bumba ar gaismas ņirboņu uz sniega takas noslēgumā. Par gaismām un skaņu parūpējās raunēniešu sadarbības  partneris uzņēmums SIA “EF System”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai iepriecinātu gājējus, par noskaņu bija padomājuši arī tuvējo māju un mazdārziņu saimnieki –  izgaismotās siltumnīcas un citi gaismas avoti iepriecināja un pārsteidza tāpat kā pati taka. Organizatori saskaitīja, ka gaismu tumsā takas ceļā deva 59 lāpas, 294 burkas ar svecēm un 10 bluķi.

Vienā no pieturas vietām siltus dzērienus un uzkodas piedāvāja nobaudīt raunēnietis uzņēmuma “Villa Santa Hotel” šefpavārs Juris Sapožņikovs-Pētersons.

Šoziem vakara pastaigas sveču gaismā “odziņa” bija Jūrmalas radošās apvienības “Pasaku nams” piedāvājums – divu (uz maiņām) baletskolas dejotāju uzstāšanās izgaismotā bumbā. Foto: Sandra Pētersone

Taka sveču gaismā apmeklētājiem sestdien bija atvērta no pulksten 17 līdz 21, līdz pulksten 19.15 to izstaigāja 1594 cilvēki. Cik ļaužu takā devās pēc tam, organizatoriem nav zināms, jo beidzās simboliskās ieejas jeb uzskaites biļetes – konfektes, ar kurām tika pacienāts katrs takas apmeklētājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sveču un lāpu taku izstaigāja arī Launkalnes iedzīvotāja Signe Baltere ar savu ģimeni un redzēto slavē, viņai patika viss, bet it īpaši – gaismu spēles. Sveču taku Raunā  Signe redzēja arī iepriekšējā ziemā.

“Braucam, jo tas ir kaut kas interesants. Jauka jau ir pati pastaiga, bet gaismiņas, manuprāt, visiem patīk. Raunā var redzēt cilvēku izdomu, piedalās arī iedzīvotāji un noformē savus pagalmus, piemēram, šogad – siltumnīcas. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šoreiz takā nepiekusām. Bija sajūta, – gribētos vēl, tāpēc aizgājām arī uz Raunas pilsdrupām. Ļoti labi, ka Raunai ir tāds izdevies ikgadējais pasākums. Lai viņiem sokas radoši katru gadu kaut ko izdomāt! Pastaigājoties es domāju, –  mums arī Launkalnē vajag kaut ko tik foršu,” emocijās ar “Ziemeļlatviju” dalās Signe Baltere.

Sveču takas idejas autore Linda Vecgaile uzsver, ka šāds pasākums top Raunas iedzīvotāju sadarbības rezultātā, raunēnieši tam gatavojas savlaicīgi, plāno, koordinē, rīko vienu sanāksmi pēc otras un mudina piedalīties takas tuvumā esošo māju iedzīvotājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, improvizētos svečturus – trīs litru stikla burkas –  jau pērn apgleznoja vietējās pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi, otru elpu tām šoziem iedeva deviņi Raunas seniori, 217 sveces šī gada takai ziedoja Raunas iedzīvotāju kopa.

Lai aukstajā ziemas dienā iedegtu visas sveces, lāpas un bluķus, strādāja Raunas pagasta pārvaldes darbinieki un pagasta pārvaldes saimnieciskais dienests.

GALERIJA: Rauna piedāvā pastaigu sveču un lāpu gaismā  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.